Argentina je prvak svijeta u Kataru!

December 18, 2022, 5:59 pm

Fudbalska reprezentacija Argentine osvojila je titulu prvaka svijeta na 22. Mundijalu u Kataru. Argentinci su u velikom finalu pobijedili Francusku, nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Penali:

Mbape šutira i pogađa. Vodi Francuska 4:3.

Mesi sa bijele tačke pogađa po zemlji i donosi izjednačenje Argentini, 4:4.

Martinez brani jedanesterac Komanu!

Di Bala siguran za vođstvo od 5:4 u korist “Gaučosa”.

Čuanmeni promašuje jedanesterac za “Trikolore”.

Paredes koristi jedanaesterac, Argentina vodi.

Kolomuani takođe koristi udarac “sa kreča”.

120+ – Šampiona svijeta će odlučiti jedanaesterci!

117. minut – GOOOOOOOOOOOOOL! Kilijan Mbape iz jedanasterca donosi izjednačenje na 3:3. Ima li kraja drami?

115. minut – Poletio Kamavinga. Podigao ga je Paredes i zaradio žuti karton.

109. minut – GOOOOOOL! Mesi za 3:2 u korist Argentine!!! Kakav delirijum na stadionu “Lusail” u Dohi među navijačima “Gaučosa”.

98+ – kraj regularnog dijela utakmice. Gledaćemo dva produžetka po 15 minuta.

90+ Nadoknada – igra se još osam minuta.

82. minut – GOOOOOOOOOOOOOOL!Mbape sa druge planete izjednačuje na 2:1 i veliko slavlje među Francuzima.

80. minut – Mbape je šutirao po zemlji u lijevi ugao, Martines ga je pročitao, ali je udarac bio prejak. Francuzi smanjuju na 2:1.

71. minut – Probao je Mbape. Našao je prostora za šut, bio je brži od Mesija, međutim, sa ivice kaznenog prostora, šutirao je preko gola.

68. minut – Prvi udarac Francuske. Kolo Muani je šutirao glavom, ali nekontrolisano i daleko pored gola.

63. minut – Ništa od penala za Argentinu. Brza kontra, ali je Ljoris bio oprezan i stigao je prije do lopte u odnosu na Mekalistera.

59. minut – Alvares probao sa lijeve strane iskosa u prvi ugao Ljorisa, ali je kapiten “trikolora” dobro reagovao.

54. minut – Martines istrčao. Nije baš najbolje reagovao, ali je imao i sreće, da se lopta ne odbije Francuzima.

49. minut – Argentina ređa šanse. Ovoga puta volej sa dvadesetak metara hvatao je Rodrigo de Paul, koji je šutirao pravo u Ljorisa.

46. minut – Dobra ideja. Fernandes je probao da proigra Mekalistera, ali je Ljoris pravovremenom istrčao.

45+ minut – U toku je pauza od 15-ak minuta nakon završetka prvog poluvremena.

41. minut – Dešan napravio dvije izmjene. Umjesto Žirua i Dembelea na terenu su Kolo Muani i Markus Tiram.

36. minut – GOOOOOOOOL. Argentina uduplala prednost protiv Francuske. Rezultat je 2:0. Strijelac Anhel di Maria.

23. minut – GOOOOOOOOL za Argentinu, 1:0. Strijalac za “Gaučose” legendarni Lionel Mesi, iz jedanaesterca je rutinski savladan Ugo Ljoris.

Četrnaesti minut – Bez šuta u dva navrata. Najprije nije prošla kombinacija Mbapea i Rabioa na jednoj, kao ni pokušaj Mesija da proigra saigrače na drugoj strani.

Na samom početku, lopta je uglavnom u nogama Argentine, a prva polušansa bila je za Alvaresa.

Probao je da šutira u 4. minutu, pao je, tražio i penal, ali od svega samo – ofsajd.

Oba tima se bore za treću titulu u istoriji, Argentinci prvu od 1986. godine, dok Francuzi brane trofej osvojen prije četiri godine u Moskvi.

Argentina igra u sastavu: Martinez – Molina, Romero, Otamendi, Taljafiko – De Pol, Fernandez, Mekalister – Di Marija, Mesi, Alvarez.

Za Francusku nastupaju: Loris – Kunde, Varan, Upamekano, T. Ernandez – Čuameni, Rabio, Grizman – Dembele, Mbape, Žiru.