ABA liga: Zvezda i Mega bez poraza, Zadar bez pobjede

October 23, 2018, 11:02 am

Utakmicom Budućnost – FMP (79:59) koja je sinoć odigrana u Podgorici,  spuštena je zavjesa na 4. kolo Aba lige.

Budućnost je pitanje pobjedinika riješila već nakon 20 minuta, kada je na semaforu pisalo 48:28. U nastavku utakmice Podgoričani su održavali razliku, a do trećeg trijumfa predvodio ih je Suad Šehović sa 19 poena. Kolo su u petak otvorili Mega i Olimpija, a domaći su nakon produžetka slavili 81:77.

Krka je u neizvjesnoj utakmici u subotu savladala Partizan 80:76, dok je Crvena Zvezda dosta lako i uvjerljivo porazila Igokeu 95:76. U okršaju dva najbolja hrvatska kluba Cibona je savladala Cedevitu 78:75, dok je Mornar kao gost slavio u Zadru 93:83.

Nakon četiri odigrana kola na čelu tabele sa maksimalnim učinkom od četiri pobjede nalaze se Crvena Zvezda i Mega, dok se na zacelju nalazi Zadar koji još uvijek čeka na  prvu pobjedu.

MVP četvrkog kola Aba lige je centar Mornara Uroš Luković, koji u pobjedi svoje ekipe u Zadru ostvario dabl-dabl učinak od 12 poena i 12 skokova, a uz to je upisao i 5 blokada.