ABA liga: Senzacija Zadra u Beogradu, Zvezda i Mega bez greške i dalje

October 29, 2018, 7:58 am

Peto kolo ABA lige  u petak su utakmicom u Laktašima otvorili Igokea i Krka.

Domaći su ponajviše zahvaljući raspoloženim Zupčiću i Lešiću trijumfovali 91:73.

Do prve ligaške pobjede stigli su košarkaši Zadra, koji su iznenadili Partizan u Beogradu, porazivši ga 95:85.

Zadrane je do pobjege vodio sjajni Luka Božić, koji je ubacio 27 peona. U sudaru nekadašnjih euroligaša, Cibona je kao gost savladala Olimpiju 80:78, dok je lider na tabeli, Crvena Zvezda pobijedila  FMP 81:72.

U derbi susretu u Zagrebu su snage odmjerili Cedevita i Budućnost.

Gosti iz Podgorice su do poluvrema stekli  16 poena prednosti (36:20).

Devet minuta prije kraja Budućnost je imala 14 poena prednosti i činilo se tada da je pitanje pobjednika riješeno.

Međutim, prednost gostiju počela se topila, a dva minuta prije kraja utakmice Cedevita je povela prvi put na utakmici (56:55).

Uzbudljiva završnica na kraju je otišla na stranu Cedevite, koja je u konačnici slavila 63:58.

Uz Crvenu Zvezdu jedina neporažena ekipa u ligi je Mega Bemax, koja je u posljednjoj utakmici 5. kola kao gost pobijedila Mornar iz Bara 84:80.

Megu je ka petoj pobjedi vodio Gitaze dabl-dabl učinkom od 26 poena i 10 skokova.