Nikola Јokić se vratio na parket poslije povrede (VIDEO)

October 13, 2022, 6:41 am

Srpski košarkaš Nikola Јokić oporavio se nakon povrede desnog zgloba i bio je na parketu u pobjedi Denvera nad Los Anđeles Klipersima (126:115) u predsezonskom meču, dok je mladi srpski košarkaš Nikola Јović takođe doprinio pobjedi Majami nad Nju Orleansom (120:103).

Postojala je bojazan kada će Јokić moći da izađe na teren, ali je konačno strah otklonjen jer je Nikola proveo na parketu 15 minuta.

Za to vrijeme upisao je dva poena, tri skoka uz sedam asistencija i jednu ukradenu loptu. Imao je srpski košarkaš četiri izgubljene lopte, ali je jasno da na ovoj utakmici nije dao svoj maksimum iz predostrožnosti.

Јokić je morao da se čuva kako ne bi opasnije povrijedio zglob i kako bi bio spreman za prvu utakmicu u sezoni protiv Јute koja je na programu 19. oktobra.

Međutim, igrao je srpski košarkaš za ukus sudija malo grublje pa je zbog četiri lične greške koje je sakupio već na početku drugog poluvremena isključen iz igre.

Najefikasniji u Denveru bio je Iš Smit sa 15 poena, a dobra vijest je i da je Majkl Porter junior bio dvofiren sa 12, jer time Porter nagovještava da se vraća na velika vrata poslije duge pauze.

U utakmici Majamija protiv Nju Orleansa, ponovo je bio zapažen Nikola Јović, mladi srpski košarkaš.

Јović je igrao nešto više od 11 minuta, a postigao je šest poena, četiri skoka i dvije asistencije.

Tokom prethodne utakmice na parketu je proveo više vremena i samim tim imao bolji čak i dabl-dabl učinak, ali treba uzeti u obzir da su ovo predsezonske utakmice i da tek slijedi period u kome će mladi Nikola pokazati svoj talenat.

Majami je do pobjede stigao predvođen Bamom Adebajom koji je upisao 25 poena.