Јokić nastavio nevjerovatnu seriju (VIDEO)

March 8, 2022, 8:15 am

Nikola Јokić nastavio sjajnu seriju igara novim trostrukim učinkom predvodeći Denver i u pobjedi nad Golden stejtom sa 131:124. Srpski centar je ponovo bio najefikasniji igrač meča ostvarivši 18. tripl-dabl u sezoni.

Drugi dan za redom, poslije pobjede nad Nju Orleansom, Nikola Јokić nastavlja igru izvanrednom efikasnošću nanizavši 32 poena uz 15 skokova i 13 asistencija, a publika u filadelfiji je to ispratila skandiranjem “MVP, MVP”.

Јokić je tako ostvario svoj 75. tripl-dabl u karijeri, a deseti put je to učinio u dve vezane utakmice. Mada mu je dosadašnji rekord četiri u nizu.

Denver je sigurno ušao u meč na svom terenu i poveo poslije prve četvrtine, a oslabljeni „ratnici” bez Stefa Karija su u nastavku pokušali da načine preokret ali im to, najviše zahvaljujući Јokiću, nije polazilo za rukom.

Srpski centar je imao i odličnu podršku saigrača a prednjačili su Džef Grin i Monte Moris sa po 18 poena, Devon Rid je dodao 17, Ostin Rivers 15, a Demarkus Kazins 13 postignutih poena.

Na drugoj strani Džordan Puli je postigao 32 poena, poput Јokića, uz 7 asistencija i 3 skoka, dok je Mozes Mudi meč završio sa 30 poena. Ali to nije bilo dovoljno da se nadigra tim Denvera. Nemanja Bjelica je za 18 minuta upisao 2 poena, 5 skokova i 5 asistencija.

Denveru je ovo deveta pobjede u posljednjih deset mečeva i trenutno ima dvije pobjede više od Minesote sa čime je zadržao konkurentsku poziciju sa Dalasom i Јutom u trci za što bolju plej-of poziciju.

I u prvoj sinoćnoj utakmici Detroita i Atlante na terenu je blistao srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović ali nije uspio da sačuva svoj tim od poraza, pa su domaćini slavili sa 113:110 poslije produžetka.