Јokić Finiksu “zapakovao” božićni poklon – 41 poen i tripl-dabl u dramatičnoj pobjedi Denvera

December 26, 2022, 10:34 am

Denver Nagetsi su pobijedili Finiks sanse 128:125 poslije produžetka. Nikola Јokić je briljirao sa 41 poenom, 15 skokova i 15 asistencija.

Nikola Јokić ponovo ispisuje istoriju iz meča u meč. “DŽoker” je upisao sedmi tripl-dabl u sezoni – 41 poen, 15 skokova i 15 asistencija. Oborio dva rekorda u božoćnim mečevima: najviše poena od bilo kog igrača u istoriji Nagetsa i najefikasniji tripl-dabl u mečevima odigranim na ovaj praznik.

Nagetsi su moćno startovali sa prednošću 26:11 u toku prve dionice, na leđima raspoloženog Јokića, koji je otvorio meč sa 15 poena. Sansi uzvraćaju velikim preokretom i dolaze do prednosti od sedam poena u drugoj deonici i na kraju prvog poluvremena.

Finiks nastavlja sa odličnom igrom u trećoj četvrtini, došašvi do dvocifrene prednosti. Јokić kreće sa serijom poena, 16 u tom periodu, uz podršku Erona Gordona, kako bi utakmica došla u egal.

Glavna boljka Denvera je ponovo došla do izražaja – kako Јokić izađe, tako igra i rezultat momentalno padaju. Gosti su iskoristili minute predaha srpskog centra da vrate sigurnu prednost u posljednjoj dionici.

Ipak, svesni da im izmiče meč iz ruku, Nagetsi se vraćaju sa minusa od osam poena. DŽamal Mari vezuje dve trojke za prednost 108:107 na tri minuta do kraja. Kreće neizvesna završnica.

Јokić iz “odbojke” smanjuje zaostatak na 112:111, poslije dobre odbrane na drugoj strani Mari ima otvorenu trojku na 53 sekunde do kraja i začuđujuće je promašuje. Nesupešan je šut i Krisa Pola na drugoj strani, Denver traži tajm aut na 29 sekundi do kraja. Mari igra jedan na jedan protiv Ejtona, šutira dugu dvojku iz driblinga i ne pogađa. Centar Finiksa promašuje prvo, jedva ulazi drugo bacanje. Mari se zakucavanjem za izjednačenje 113:113 na 10 sekundi do kraja iskupio za promašaj. Finiks ne koristi poslednji napad, Marijev šut za tri sa jedne noge je blokiran i slijedili su produžeci.

Odličan start Nagetsa 8:2 u dodatnom periodu doveo ih je do 121:115, međutim Sansi se nisu predali.

Serijom od pet poena su vratili, pa su krenuli sa promašenim penalima i greškama koje im nisu pomagale da preokrenu rezultat.

Presudni momenat je bilo nevejrovatno zakucavanje Erona Gordona uz faul. Gordon je umalo preskočio rivala koji je stao ispred njega za erupciju na tribinama.

Pomenuti Gordon je odigrao vrhunski meč sa 28 poena i 13 skokova. DŽamal Mari se poslije lošeg starta pokrenuo u poslednjoj dionici, ubacivši 14 od svojih 26 poena. Kentejvijus Koldvel-Pop je pridodao 15 poena.

Na drugoj strani valja istaći partije rezervi Finiksa u izostanku povrijeđenog Devina Bukera. Lendri Šemet je bio najefikasniji sa 31 poenom, Demijan Li je postigao 18, Tori Kreg 13 poena. Od startera su se istakli Deandre Ejton sa 22 poena i 16 skokova, te Kris Pol sa 17 poena i 16 asistencija.

Pobjednicima Nagetsima sledi dvomeč sa Sakramento Kingsima, dok Finiks ima novo teško gostovanje Memfisu,