Srbija izgubila u Estoniji, Mundobasket upitan

February 21, 2019, 7:50 pm

Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od Estonije u Talinu i ostala, barem za sada, bez plasmana na Svjetsko prvenstvo.

Srbija je, poslije dramatične završnice, poražena rezultatom 71:70, pa će priliku za plasman na Mundobasket morati da traži u posljednjem kolu.

I pored poraza izabranici selektora Aleksandra Đorđevića i dalje imaju sve u svojim rukama, s obzirom da im je potrebna samo pobjeda protiv Izraela na domaćem parketu u nedjelju kako bi se plasirali na Mundobasket.

Ukoliko Srbija u tom meču takođe zabilježi neuspjeh, i dalje će moći do prolaza na Svjetsko prvenstvo u Kini, ako se poklope drugi rezultati u grupi L.

Povratnik u reprezentaciju u ovom meču bio je Miloš Teodosić, koji je “orlovima” doneo potrebnu čvrstinu i organizaciju u napadu.

U prvoj četvrtini, a i cijelom prvom poluvremenu, nije viđena pretjerano kvalitetna košarka. Srbija je promašila solidan broj otvorenih šuteva, ali je na drugoj strani igrala dovoljno dobru odbranu kako bi održavala prednost.

Domaći košarkaši su uglavnom šutirali trojke, prije svega zbog dobre rotacije i preuzimanja u odbrani Srbije, ali nisu bili ni blizu onoliko efikasni koliko su željeli da budu.

Srbija je tražila igru većinom prvih 20 minuta, a pored Teodosića, koji je pogodio dvije trojke i podijelio nekoliko prelijepih paseva, istakao se i Milosavljević sa 11 poena.