Partizan u polufinalu Kupa

February 20, 2015, 4:45 pm

Novosađani su samo u jednom dijelu prvog perioda parirali crno-bijelima, koji su rivala slomili dobrom odbranom u drugom, te sjajnim napadom (32p) u trećem periodu.

Partizan je ostvario desetu uzastopnu pobjedu, a u polufinalu će igrati sa boljim iz okršaja između Crvene zvezde i Konstantina, koji igraju u petak u Nišu.

Partizan je meč otvorio sa 7:0, Vojvodina veže pet poena i vraća se u egal, ali u posljednjoj sekundi prvog perioda Boris Dalo pogađa trojku uz zvuk sirene za osjetnih +6.

Crno-bijeli pojačavaju pritisak u odbrani u drugom periodu, te preko dominantnog Milutinova u reketu (8p, 6sk) stiže do 16 poena prednosti na poluvremenu.

U trećem periodu šampion je potpuno razbio rivala, kapiten Milosavljević serijom trojki uz pomoć Pavlovića donose Partizanu 29 poena prednosti za mirnu završnicu u posljednjoj četvrtini.

Najefikasniji u pobjedi Partizana bio je Aleksandar Pavlović sa 14 poena uz 4 skoka, 11 je dodao Dragan Milosavljević, dok je 10 uz 6 skokova ubacio novi centar Božo Đumić.

S druge strane, u ekipi Vojvodine nijedan igrač nije imao dvocifren učinak, a najefikasniji sa 9 poena uz 4 skoka bio je Šešlija. Po 8 su ubacilo Jovišić i Jovan Novak.

U prvom četvrtfinalu Vršac je iznenadio Metalac, a rivala u polufinalu dobiće poslije meča Mega Leksa i FMP-a.