Još jedno englesko finale u Evropi, Čelsi penalima srušio Ajntraht

May 10, 2019, 6:29 am

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta poraženi od Čelsija poslije penala u polufinalu Lige Evrope.

Strijelci na utakmici bili su Ruben Loftus-Čik (asistent Azar) u 28. i Luka Jović (asistent Gaćinović) u 49. minutu.

Dobar tempo gledali smo na početku utakmice, međutim Ajntraht je bio neočekivano slab i povučen, što je Čelsi znao da iskoristi.

Redali su šanse, ali nijedna nije bila stopostotna. Konačno su dočekali pravu priliku u 28. minutu.

Eden Azar odlično je pronašao Loftus-Čika, a ovaj je u stilu najboljih napadača gađao dalji ugao i pogodio malu mrežicu. Odbrana Ajntrahta loše je reagovala i “Plavci” su zasluženo došli do pogotka.

Ajntraht nije djelovao ništa bolje poslije pogotka, Čelsi je kontrolisao igru, a srpski fudbaleri Kostić, Gaćinović i Jović bili su neprimjetni. Na poluvrijeme otišlo se sa rezultatom 1:0.

Na startu drugog perioda igre vidjelo se da se nešto promijenilo u stavu igrača Ajntrahta. Bili su mnogo odlučniji i to im se ubrzo isplatilo.

Luka Jović sjajno je grudima ostavio loptu Gaćinoviću, ovaj mu je uzvratio pasom, a mladi srpski napadač je hladnokrvno savladao Kepu Arisabalagu.

Do kraja devedeset minuta Čelsi je bio opasniji, ali su se gosti iz Frankfurta veoma dobro držali i rezultat se nije mijenjao, što je značilo da idemo u produžetke.

U prvom dijelu dodatne nadoknade fudbaleri Ajntrahta uopšte nisu imali sreće. Dva puta je Čelsi reagovao sa gol linije i time spriječio goste da dođu do velike prednosti.

Oba puta se u šansi našao Sebastijan Ale. Prvo je David Luis sprečio Francuza da se upiše u listu strijelaca, a potom je Zapakosta u završnici produžetka reagovao. Imao je i Čelsi svoje šanse, ali ne i stopostotne.

Drugi produžetak protekao je u dominaciji domaćih fudbalera. Palmijeri i Zapakosta bili su najopasniji po gol Trapa, a Nijemac je u oba slučaja sjajno reagovao. Kako pobjednika nije bilo, poslije 120 minuta pristupilo se jedaneastercima.

Tamo su gosti došli do rane prednosti zahvaljujući promašenom penalu Aspilikuete. Ipak, Kepa je bio odličan među stativima i sa dvije odbrane doveo Čelsi u poziciju da se plasira u finale. Odlučujući penal u gol je pretvorio Eden Azar. Čelsi će u finalu snage odmjeriti s Arsenalom koji je ranije izbacio Valensiju.

Ovo je još jedno englesko finale u evropskim takmičenjima s obzirom da će se za titulu u Ligi šampiona boriti Liverpul i Totenhem.