Denver nemoćan protiv Memfisa; Јokić meč završio sa ožiljcima (VIDEO)

February 26, 2023, 7:39 am

Košarkaši Denvera poraženi su na gostujućem parketu od Memfisa 112:94. U porazu svoje ekipe Nikola Јokić je došao do dabl-dabl učinka.

U duelu samog vrha Zapadne konferencije, Memfis grizlisi su ubjedljivo savladali ekipu Denver nagetsa 112:94. Domaćin je od prvog minuta u potpunosti kontrolisao tok meča, a rezultat ne pokazuje pravo stanje snaga na terenu, jer je u jednom trenutku imao i maksimalnih 35 poena prednosti.

Denver je meč takoreći izgubio već u prvom poluvremenu dopustivši protivniku da ubaci 66 poena, a za uzvrat postigne tek 44. Košarkaši Memfisa su dobrim pokrivanjem parketa i grubom igrom zaustavili najboljeg centra na svijetu Nikolu Јokića koji je na parketu proveo 26 minuta.

Nakon prve četvrtine, koju je Memfis dobio sa osam poena prednosti 28:20, uslijedila je druga u kojoj su rivalu, koji praktično nije igrao odranu sasuli 38 poena.

Sudije su tolerisle jako čvrstu igru, koja je više odgovarala domaćoj ekipi, te je Meloun u drugom poluvremenu nakon što je uvidio da je poraz njeove ekipe neizbježan izveo Јokića sa parketa da se odmara za sljedeći meč.

Nikola je utakmicu završio sa 15 poena, 13 skokova i tri asistencije, dok je DŽa Morent košarkaš Memfisa bio najefikasniji pojedinac na meču sa 23 poena.

Pored derbija zapada, odigran je i derbi Istočne konferencije u kom su Boston Seltiksi bili bolji od Filadelfije 110:107.

Siksersima nije pomogla ni partija iz snova DŽoela Embida koji je meč završio sa 41 poenom, 12 skokova i pet asistencija. U timu Bostona najviše se istakao DŽejlen Braun sa 26 poena.