Zvezdina goleada pred meč sezone

November 18, 2017, 6:13 pm

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Rada sa ubedljivih 6:1 u okviru 17. kola Superlige Srbije.

Crveno beli su imali kontrolu nad utakmicom gotovo svih 90 minuta, a do ubedljive pobede predvodio ih je tandem Pešić-Boaći koji je bio zaslužan za svih šest golova domaćina.

Zvezda je mnogo bolje ušla u meč i uspela je da tu bolju igru veoma rano pretvori u gol preko Boaćija.

Možda i presudni momenat meča desio se u 18. minutu kada je sudija Piper ocenio da je Lutovac napravio prekršaj u svom šesnaestercu nad Pešićem, a uz najstrožiju kaznu, Piper je sa meča zbog prigovora udaljio Rajkovića.

Rad je teško izlazio na kraj sa Zvezdinom ofanzivom i pre tog momenta, a nakon što su brojčano bili u deficitu, igra tima sa Banjice bila je previše limitirana.

Zvezda je u nastavku u velikom broju stvarala, ali i materijalizovala šanse, pa se tako Boaći čak četiri puta upisao u stelce, a Pešić u dva navrata.

Crveno-beli su upisali svoju 15. pobedu u 17 odigranih utakmica i nalazi se na prvom mestu na tabeli Superlige Srbije, što je sedam više od “večitog” rivala Partizana, koji ima utakmicu manje.

Rad je upisao 12. poraz i nalazi sa na pretposlednjem mestu sa 11 osvojenih bodova.

Naredni meč Crvena zvezda igra u četvrtak u okviru Lige Evrope protiv Bate Borisova u gostima, što može biti meč odluke i odgovora na pitanje: “Da li će srpski tim ‘prezimeti’ u Evropi”.

Rad u narednom kolu Superlige dočekuje Mladost 25. novembra.

Tok meča:

17.55- Kraj meča. Crvena zvezda je savladala Rad sa 6:1.

17.47 – GOOOL! Boaći u 83. minutu postiže četvrti gol na meču, a Zvezdin šesti. Dubinska lopta ka Boaćiju, koji se odlično snalazi još jednom u šesnaestercu rivala, protura loptu ispod golmana Rada, a potom i u mrežu gostiju.

17.27 – GOOOL! Het-trik Boaćija za ubedljivih 5:1 u 63. minutu meča. Stojković je ubacio loptu sa desne strane u šesnaeasterac protivnika, tamo se defanzivci Rada nisu najbolje snašli, lopta je došla do Boaćija koji ju je smestio iza leđa golmana Dejanovića.

17.17 – GOOOL! Pešić postiže svoj drugi gol na meču u 52. minutu i Zvezda vodi sa 4:1. Oštar centaršut Rodića sa leve strane, na koji natrčava Pešić i grudima unosi loptu u gol.

17.09 – Nastavljen je meč na stadionu “Rajko Mitić”.

16.50 – Završeno je prvo poluvreme, nakon kojeg Zvezda vodi sa 3:1.

16.44 – GOOOL! Lutovac smanjuje Zvezdinu prednost na 3:1 u 40. minutu. Odlična kontra Rada i lopta za Lutovca koji je izbegao ofsajd zamku, izađe lice u lice sa golmanom Borjanom kojeg je lako savladao.

16.30 – GOOOL! Ponovo je Boaći strelac, ovoga puta u 26. minutu, asistent je bio Pešić.

16.24 – GOOOL! Boaći je siguran sa bele tačke u 20. minutu. Zvezda duplira prednost.

16.14 – Jedanaesterac za Zvezdu, Lutovac je nakon kornera u kaznenom prostoru napravio prekršaj, a sudija Piper je potom zbog prigovora dodelio Srđanu Rajkoviću crveni karton pa Rad meč nastavlja sa igračem manje.

16.07 – GOOOL! Zvezda dolazi do prednosti već u sedmom minutu utakmice, strelac je Aleksandar Pešić, na asistenciju Rodića.

16.00 – Počeo je meč na Stadionu “Rajko Mitić”.

15.50 – Ispred zapadne tribine stadiona “Rajko Mitić” Crvena zvezda predstavila je brojnim legendama, igračima i navijačima kluba spomenik istoimenog fudbalera.

15.30 – Sastavi timova:

Crvena zvezda: Borjan, Stojković, Babić, Le Talek, Rodić, Gobeljić, Donald, Kanga, Milić, Pešić, Boaći.

Rad: Dejanović, Ljubinković, Denić, Lutovac, Petrović, Tanasijević, Šipčić, Vico, Zonjić, Ajković, Milošev.