Zvezdin brejk za 2:0 i korak bliže tituli

June 16, 2015, 7:52 am

Izabranici Dejana Radonjića napravili su brejk i poveli sa 2:0 u finalnoj seriji plej-ofa, a u slučaju trijumfa u sljedećem meču u četvrtak, na svom terenu, obezbijediće prvu titulu poslije 1998. godine.

Crveno-bijeli su slavili poslije drame i neizvjesnog finiša, u ne baš kvalitetnom meču. Mačvan je trojkom 16 sekundi prije kraja donio izjednačenje (69:69), ali je Partizan odlučio da napravi faul nad Lukom Mitrovićem, koji je pogodio jedno slobodno bacanje.

Ipak, Nikola Kalinić je Mitrovićev promašaj prihvatio i lako poentirao. Na drugoj strani iz teške situacije šut za tri promašio je Vanja Marinković.

Od starta meča bilo je primjetno da su dva tima ušli sa dosta agresije, ali i nervoze, igralo se bez previše kreacije u napadu i u igri “ran end gan” niko nije mogao da se odlijepi, sve do finiša prve četvrtine.

Zvezda je serijom 9-0 (39:31) napravila prvu osjetnu prednost, ali je Partizan ubrzo uspio da smanji do poluvremena i svede deficit na četiri poena.

Aktuelni šampion Srbije potpuno se vratio u igru u 24. minutu kada je izjednačio rezultat (43:43), ali je poslije toga crveno-bijeli preko raspoloženog Markusa Vilijamsa pravi novu seriju za 53:43.

Ekipa Duška Vujoševića imala je spreman odgovor, zaigrala je čvrstu zonsku odbranu, što je dalo rezultat i poenima Nikole Milutinova uvela duel u egal na startu posljednje dionice.

Oba tima su imala dosta problema u napadu, ali je Čarls Dženkins, slično kao u polufinalu ABA lige, u posljednjoj četvrtini pogodio 14 poena zaredom i, pored junaka Kalinića, bio najzaslužniji za trijumf.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Dženkins sa 18 poena, 15 je dao Vilijams, a 13 Nikola Kalinić.

Kod Partizana najbolji je bio Mačvan sa 14 poena i devet skokova, a Aleksandar Pavlović je dodao 11 koševa.