Zvezdi prvi meč finala Superlige Srbije

June 11, 2019, 6:20 am

Košarkaši Crvene zvezde savladali Partizan u prvoj utakmici finalne serije rezultatom 98:94.

Utakmica je otvorena “rafalnom paljbom” pošto smo vidjeli čak pet trojki Zvezde i jednu Partizana u prvom dijelu prve četvrtine i odmah je bilo jasno u kakvom će se ritmu igrati ovaj prvi duel.

Ubrzo je Zvezda postigla i svoju šestu trojku, Trinkijeri je morao da reaguje tajm autom kako bi te šuteve njegovi momci otežali. U tome je i uspio, pošto su igrači Partizana zahvaljujući Jankoviću i Renfru uspjeli da se vrate u igru.

Drugu četvrtinu počinjemo faulom Kej Sija Riversa nad Vanjom Marinkovićem pri šutu za tri poena, koji je iskoristio svoja bacanja i spustio razliku na 5 poena.

Poslije 15 minuta košarke u “Pioniru” Zvezda je dala samo jedan šut za dva poena, nekoliko slobodnih bacanja i sve ostalo su bili poeni posle šuta za tri poena.

Ponovo gosti uspjevaju da vežu nekoliko dobrih situacija i da spuste razliku na tri poena, ali je Zvezdin šut ponovo došao do izražaja i došli do dvocifrene razlike pa se sa +8 u korist Zvezde otišlo na poluvrijeme.

Majkl Odžo je brutalno zakucao i posterizovao čak dva igrača Partizana koja su se našla u reketu u tom momentu, tako da smo veoma atraktivnim potezom počeli drugo poluvrijeme.

Tu negdje sredinom trećeg kvartala, Nikola Janković dobija tehničku grešku, delovalo je kao da će Zvezda uspjeti da se dodatno odlepi poslije tih plus 10, ali je Markus Pejdž kaznio lošu Zvezdinu odbranu i pogodio novu trojku.

Za tren oka se istopila prednost Crvene zvezde sve zahvaljujući Markusu Pejdžu koji uspeo da pogodi dvije vezane trojke i spusti prednost domaćih na 56:51.

Velika drama se stvorila pred kraj trećeg dijela, Đorđe Gagić je čak pogođen nekim predmetom sa tribina, ali su se tenzije brzo smirile. Ovaj dio meča završen je trojkom Novice Veličkovića uz zvuk sirene za 73:68 u korist Zvezde.

U četvrtoj četvrtini je bilo mnogo varnica. Prvo je zbog protesta trener Partizana Andrea Trinkijeri dobio dve uzastopne tehničke greške i automatski je isključen. U momentu se razlika povećala pa je za tren oka od plus 3 razlika skočila na plus 8.

Ognjen Jaramaz je u narednom napadu poslije prodora nezgodno pao i djelovalo je da će biti neophodna ljekarska pomoć, ipak je sa njim sve bilo u redu i nastavio je susret.

Herojski momenti Aleksa Renfra viđeni su u četvrtoj četvrtini. Uspio je da veže 10 poena i da Partizan dovede do vođstva po prvi put na utakmici.