Zvezdi kup “Radivoja Koraća”

February 17, 2024, 11:04 pm

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Partizan rezultatom 85:79 u finalu Kupa Radivoja Koraća i tako po deseti put osvojili “Žućkovu levicu”.

Susret u niškom “Čairu” bio je fantastičan kada je košarka u pitanju, obe ekipe zasijale su punim sjajem, Partizan je bio nešto bolji rival u prvih 20 minuta, da bi Zvezda u trećem dijelu konačno ”stala na noge”, zaigrala košarku te ostvarila prednost od pet razlike, koju je u četvrtoj četvrtini uspjela da zadrži i na kraju osvoji novi trofej kada je u pitanju kup takmičenje.

Nijedan tim nije uspjeo da se odlijepi u trećoj četvrtini, ali je Zvezda podigla nivo igre u napadu, dok je Partizan održao onaj iz prvog dijela igre, koji na kraju ipak nije bio dovoljan da isprati crveno-bijeli nalet. Zvezda je trojkom Teodosića sa osam metara, a potom i brutalnim zakucavanjem Džoela Bolomboja poveli sa +5 pred odlučujuću dekadu.

Magija zvana Miloš Teodosić bila je odlučujući faktor ovog derbija. Nije iskusni srpski košarkaš igrao prva dva meča Kupa, čuvao ga je Sferopulos upravo za ovo i na kraju se pokazalo kao pun pogodak.

Inače, ovo je njegov prvi trofej u dresu Crvene zvezde.