Zvezda stigla do tri boda

April 18, 2021, 5:44 am

Fudbaleri Crvene zvezde uspjeli su da zabilježe novu pobjedu, ali nije bilo nimalo lako protiv surduličkog Radnika koji je poražen rezultatom 2:1.
Samo dva remija ima Zvezda ove sezone u prvenstvu, a ovaj duel je bio i generalna proba za polufinale Kupa Srbije, u kome će se ponovo sastati ova dva tima u srijedu, 21. aprila, u Beogradu.

Čak 27 puta su šutirali fudbaleri Crvene zvezde ka golu Radnika, od toga 13 u okvir gola i na jedvite jade su stigli do novog trijumfa.

U 24. minutu je Federiko Falko promašio jedanaesterac, bolje reći odbranio mu je udarac golman Stefan Ranđelović, koji je ušao umjesto povrijeđenog prvog golmana Ivana Kostića.

Kazna za taj promašaj je stigla u 34. minutu, kada je Zvezdino dijete Uroš Milovanović doveo Radnik u vođstvo, nakon loše lopte Radovana Pankova ka svom golmanu Milanu Borjanu.

Ređali su se napadi i šanse Zvezde u drugom poluvremenu, pa je tako stigla do izjednačenja u 54. minutu preko Sekua Sanoga.

U 72. minutu uslijedio je još jedan kazneni udarac za Zvezdu, koji ponovo brani golman Ranđelović, ovog puta Mirku Ivaniću.

Isti igrač je konačno, u 85. minutu, uspio da postigne pobjedonsoni gol za Zvezdu.

Od ostalih mečeva 32. kola Superlige Srbije Bačka i Vojvodina igrali su 1:2, a Mačva i Partizan 1:2.

Od 13.00 časova sutra igraju Metalac – Inđija, Novi Pazar – Čukarički, i Zlatibor – Rad, a od 19.00 časova Proleter – Mladost, Radnički – Javor, Spartak – Napredak i TSC – Voždovac.

Tabela: Crvena zvezda 92, Partizan 80, Vojvodina 66, Čukarički 62, Radnik 48, Spartak 47, TSC 46, Proleter (NS) 43, Mladost 42, Metalac 41, Radnički i Voždovac po 38, Javor 37, Novi Pazar i Rad po 36, Napredak 35, Inđija 33, Zlatibor 22, Mačva 21 i Bačka 16 bodova. /