Zvezda poražena u Tel Avivu

January 9, 2015, 9:26 am

Izabranici Dejana Radonjića očekivano su pretrpeli drugi poraz, bez šansi da ostvare podvig i sruše aktuelnog kontinentalnog prvaka.

Trudili su se koliko su mogli, u trećoj četvrtini čak preokrenuli rezultat i prešli u vođstvo (42:40), međutim, plaćen je ceh oscilacijama u igri, brojnim greškama i nepreciznosti.

Iskusniji tim Makabija brzo se vratio u meč, u poslednjoj deonici potpuno preuzeo inicijativu, a sve je rešeno tri i po minuta pre kraja, kada je stekao 15 poena prednosti.

Izraelski šampion do kraja je rutinski sačuvao vođstvo za prvu pobedu u Top 16 fazi, nakon startnog poraza od Panatinaikosa.

Makabi su do uspeha predvodili Rendl sa 16, Skorcanitis sa 15 i Pargo sa 12 poena, dok su kod crveno-belih najbolji bili Kalinić sa 18 i Vilijams sa 13.

U narednoj utakmici Crvena zvezda 16. januara dočekuje Galatasaraj, dok Makabi dan ranije, takođe na domaćem terenu, igra protiv Barselone.