Zvezda osvojila četvrtu uzastopnu titulu!

June 11, 2018, 7:27 pm

Košarkaši Crvene zvezde osvojili su četvrtu uzastopnu titulu šampiona Srbije, a ukupno 19. u istoriji.

U trećoj utakmici finalne serije Zvezda je savladala FMP 97:88 i tako sa maksimalnih 3:0 došla do trofeja. Ipak, nisu domaći košarkaši imali lak posao protiv mladog tima iz Železnika ni u ovom meču.

Na krilima Boriše Simanića i njegovog sjajnog šuta za tri poena, gosti su nekoliko puta u prvoj četvrtini imali dvocifrenu prednost. Međutim u finišu druge četvrtine Zvezda je napokon došla do svoje igre.

Serijom 19:1 na kraju druge i na početku treće četvrtine su preokrenuli rezultat i stekli prednost. Ipak, domaći tim je odigrao veoma loše u odbrani, a za razliku od prva dva meča služio da je šut za tri poena.

Foto M. Surjanac/RAS Srbija

„Crveno-bijeli“ su u trećoj četvrtini imali i plus 19 poena (74:55), ali se mladi tim iz Železnika nije predavao pa su smanjili prednost na samo osam poen (77:69). U tim momentima je isključen i kapiten Branko Lazić ,a FMP prilazi na samo četiri poena  (80:76).

Ipak, u tim momentima Zvezda pravi seriju 7:0, te opet stiče veliku prednost kojom rješava meč. U pobjedničkom timu Alen Omić je imao 20 poena i 11 skokova, dok je Džejms Feldin dodao 17, a Dejan Davodivac poen manje, ali ih je postigao u ključnim momentima.

Kod FMP-a Radovan Đoković je imao 22 poena, a Boriša Simanić je ubacio 14 od toga je bio maksimalan u šutu za tri (4-4).

Inače zanimljivo da u timu nije bilo Matijasa Lesora navodno zbog povrede. Zvezdu su na ovom meču bodrili Nemanja Nedović, Vladimir Štimac, te fudbaleri Vujadin Savić i Marko Gobeljić.

Omić MVP finala

Centar Crvene zvezde Alen Omić potpuno zasluženo je proglašen za najkorisnijeg igrača finalne serije. Na sva tri meča on je uspio da dođe do sjajnih partija i bude prevaga na putu ka trofeju .

Izvor: srpskainfo