Zvezda odbranom došla do pobede nad Partizanom

November 14, 2021, 9:48 pm

Prvi ovosezonski košarkaški večiti derbi pripao je Crvenoj zvezdi, koja je sa 71:56 savladala Partizan i izjednačila se sa rivalom na prvom mestu na tabeli ABA lige. Zvezdi odbrana donela trijumf, na kraju proradio i šut za tri poena. Crno-beli se mučili u napadu, rola Smailagića nedovoljna za ozbiljniji otpor ekipe Željka Obradovića.

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan u derbi meču osmog kola ABA lige 71:56, naneli večitom rivalu prvi poraz i izjednačili se na prvom mestu na tabeli regionalnog takmičenja.
Crveno-beli su vodili od prvog do poslednjeg minuta, u jednom trenutku imali su i 21 poena prednosti, dok igrači Partizana u većem delu susreta nisu imali rešenje za agresivnu odbranu koju je postavio Dejan Radonjić.

Zvezda je u meč ušla serijom od 7:0, crno-beli u prvih pet minuta postigli samo dva poena, pa je domaći tim u dvorani “Aleksandar Nikolić” na prvi predah otišao sa prednošću od 15:8.

Muke crno-belih u napadu nastavile su se i u drugoj četvrtini, ali je ekipa Željka Obradovića igrala dobru odbranu i nije dozvoljavala rivalu da se ozbiljnije odlepi sve do finiša prvog poluvremena, kada je Zvezda prvi put stekla dvocifrenu prednost – 32:21.

Crveno-beli prave novu seriju na startu treće deonice, a na krilima odličnog Luke Mitrovića, koji je pogodio prvih sedam šuteva na meču, Zvezda na sredini trećeg dela stiču 17 poena prednosti.

Usledio je najbolji period igre Partizana – Smailagić je povukao crno-bele, pridružio mu se Dalas Mur, pa crno-beli u završnici trće četvrtine stižu na minus pet – 45:40.

Početak poslednje četvrtine u potpunosti je pripao Zvezdi, koja je uz dobru odbranu počela i da pogađa šuteve za tri poena, što joj je omogućilo da do sredine poslednjeg dela igre stekne maksimalnih +21 (65:44).

Crno-beli su do kraja meča uspeli neznatno da smanje razliku, ali su doživeli prvi poraz u regionalnom takmičenju ove sezone, drugi uzastopni u svim takmičenjima.

Mitrović je bio najefikasniji na meču sa 16 poena, pridružili su mu se Dobrić sa 15 i Kalinić sa 14, dok je u timu Partizana najbolji bio Smailagić sa 15, Dalas Mur dodao je 14.

Treba istaći da je u crveno-belom dresu debi zabeležio nekadašnji reprezentativac Stefan marković, ali nije imao zapaženiji učinak.

Meč u “Pioniru” obeležilo je i pogrdno skandiranje treneru Partizana Željku Obradoviću navijača Zvezde, koje je u nekoliko navrata prekidao trener Zvezde Dejan Radonjić.

Zvezda je sada prva na tabeli ABA lige sa skorom 7-1, koliko ima i Partizan, ali uz lošiji međusobni skor.