Zvezda odbranila duplu krunu (VIDEO)

May 26, 2023, 5:45 am

Fudbaleri Crvene zvezde potvrdili su dominaciju na srpskim “bunjištima”.

Nakon što su lako uzeli titulu, Crveno-beli su ove večeri podigli i pehar u Kupu Srbije.

Na taj način su odbranili duplu krunu i vezali tri dvostruka slavlja, po prvi put u istoriji fudbala na ovim prostorima.

Šlag na tortu još jedne trofejne sezone bio je trijumf nad sjajnim Čukaričkim, kojeg su nakon preokreta porazili sa 2:1.

Brđani su se predstavili u lijepom svijetlu, potvrdivši da nisu slučajno u vrhu Superlige.

I ne samo to, nego su poveli u 21. minutu.

Bila je to rijetko viđena majstorija Marka Docića koji je iz kornera gađao metu. I, pogodio.

“Uhvatio” je Milana Borjana na spavanju, lopta je odsjela u mreži, a autsajder poslao poruku da se ne šali.

Ali, Zvezda ne bi bila Zvezda kada ne bi imala spreman odgovor.

I u prvom dijelu je bila bolji tim, ali terensku inicijativu nije uspjela da kruniše pogotkom.

Zato jeste u 61. minutu. Irakli Azarovi i Kings Kangva su na “brzaka” izveli korner, a akciju je krunisao Aleksandar Pešić preciznim udarcem glavom.

Stezala je četa Miloša Milojevića obruč oko gola Brđana i uspjela da pogodi metu u 76. minutu.

Osman Bukari je odradio odličan defanzivan posao i izborio se za loptu na sredini terena.

Potom je kombinovao sa Mirkom Ivanićem koji je “izbacio” Pešića u šansu.

Raspoloženi Šilja bio je neumoljiv večeras. Prizemnim šutem zatresao je mrežu za vođstvo, pobjedu, trofej i duplu krunu.

“Mi Srbi smo težak, ali pošten narod. Ja uvijek radim, što se kaže, u kontra navoj. Ko mene osporava, ja vraćam na drugi način. Ovo radim zbog sebe, porodice i navijača. Zahvaljujem im se na podršci. Nadam se da ćemo nastaviti da osvajamo trofeje”, bila je prva ocjena Pešića za TV Arenu sport.

Izvor: Nezavisne novine