Zvezda na pragu trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona

July 25, 2019, 6:30 am

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su HJK Helsinki sa 2:0 na domaćem terenu u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Crveno-bijeli su dominirali tokom svih 90 minuta protiv finskog prvaka, ali su tek u posljednjem minutu stekli prednost koja im donosi mir pred revanš.

Zvezda je povela u 27. minutu golom Ričmonda Boaćija na centaršut Mirka Ivanića, a nervozu 30.000 “delija” je u posljednjem minutu otkonio džoker sa klupe Milan Pavkov nakon sjajne akcije i asistencije Marka Marina sa desne strane.

O dešavanjima na terenu najbolje svjedoči podatak da HJK nije imao udarac u okvir gola Borjana.

Sa druge strane, predstavnik Srbije imao je ukupno 17, od toga 7 u okvir gola.

Takva igra je Zvezdi na kraju donijela sasvim pristojnu zalihu pred revanš u Helsinkiju sljedeće srede, iako je trijumf crveno-bijelih lako mogao da bude i ubjedljiviji.

Najbolje prilike za to propuštali su Ivanić, neposredno prije gola Boaćija, i u finišu utakmice rezervista Jevtović. Udarac Ivanića odbranio je golman gostiju u situaciji jedan na jedan, dok je šut Jevtovića prohujao pored lijeve stative.

Pobjednik ovog dvomeča će u trećoj rundi igrati najvjerovatnije sa danskim Kopenhagenom, koji je slavio 2:0 protiv Nju Sejntsa na gostovanju u Velsu u prvom meču.