Kraj utakmice za pamćenje: Zvezda – Milan 2:2!

February 18, 2021, 7:01 pm

Fudbaleri Crvene zvezde i Milana odigrali su nerješeno 2:2 u prvoj utakmici šesnaestine finala Lige Evrope.

Milan je poveo u 42 minuti. Pankov je poslao loptu iza leđa Borjana! U 52 minuti Kanga je bio siguran i izjednačio. Međutim, nakon kontre Milan je došao do penala. U 61 minutu Ernandes je bio siguran sa bijele tačke, poslao je loptu u jednu, a Borjana u drugu stranu. A onda u sudijskoj nadoknadi, poslije kornera, Milan Pavkov skače i postiže go za Zvezdu.  Zvezda – Milan 2:2!

Bio je ovo sjajan meč prepun obrta i neizvjesnosti. Rezultat je još vrijedniji za pamćenje, jer je Crvena zvezda  u 77 minutu ostala s igračem manje, nakon što je Rodić dobio drugi žuti karton i morao da napusti igru.

Dva poništena gola

Prvo poluvrijeme za Zvezdu je bilo loše. U sedmom minutu Milan je pogodio mrežu nakon brze kontre. Međutim, nakon VAR provjere gol Kastiljeha je poništen jer se igrač gostujućeg tima nalazio u ofsajdu.

Pet minuta kasnije, Milan je ponovo zatresao mrežu, ali je i ovaj gol poništen zbog igranja rukom.

Nakon toga Zvezda je uspjela da se otrgne i počne da prijeti Milanu.

Igra koja uliva nadu

Zvezda je uprkos tome što je gubila u prvom poluvremenu, imala svoje šanse i prikazala sasvim dobru igru, koja je njenim navijačima ulivala nadu da bi mogla da napravi više u drugom poluvremenu.

“Roso-neri” su u Beograd stigli u najjačem sastavu, ali trener Stefano Pioli neće izvesti sve zvijezde na travu “Marakane”. Prije svih očekuje se da neće biti Zlatana Ibrahimovića koji će odmarati, budući da već za tri dana se igra “Derbi dela Madonina” protiv najvećeg rivala za “Skudeto”, Intera. Takođe, nema ni povrijeđenog Brahima Dijaza i neregistrovanog Jensa Haugea.

Na drugoj strani, od ranije je poznato ta u timu Dejana Stankovića neće biti Aleksandra Kataija. Utakmicu sude grčke sudije na čelu sa Tasosom Sidiropulosom, a u VAR sobi će biti njemački arbitri.

(Nezavine/TV K3 – Foto: Tanjug/AP)