Žarkovićeva i Bjelajac najbolji

December 29, 2014, 9:33 am

Takmičari 22. aprila u subotu su na Gradskom olimpijskom bazenu osvojili 26 zlatnih, 19 srebrnih i 13 bronzanih medalja. Drugi po uspješnosti među 20 klubova bio je banjalučki Olimp (18-17-10), a treće mjesto na statistici medalja zauzela je mostarska Orka sa šest zlatnih medalja. Slijede grčki Jonikos (5-4-6) i sarajevski Šarks (5-3-7).

“Miting je bio uspješan. Bilo je dobrih rezultata, rekorda i svi učesnici su bili zadovoljni. Bez ozbira na to što neki plivači nisu mogli da nastupe zbog bolesti, bilo je više od 300 učesnika i veoma smo zadovoljni. Ono što se najmlađima posebno dopalo bio je Djed Mraz, koji je dijelio paketiće prije početka mitinga”, rekao je Brankica Kepčija, predsjednik Akva stara.

Ilijan Malčić (22. april) je oborio bh. rekord za plivače do 18 godina u disciplini 100 metara prsno (1:05,71 minut), a rekorde do 16 godina oborili su Bjelajac na 50 metara slobodno (23,83 sekunde) i Mihajlo Čeprkalo (22. april) na 200 metara slobodno (1:53,88). Plivači 22. aprila Dujaković, Nikša Kašćelan, Luka Šćekić i Jovan Lekić oborili su rekorde u štafetama za takmičare do 12 godina i to na 4×100 metara slobodno (4:25,37) i 4×200 slobodno (9:28,42), a zabilježena su i imena plivača koji su u svim disciplinama osvojili zlatne medalje. Teodora Stanković (Orka) je osvojila pet zlatnih odličja, dok su Marko Kovačić (22. april), Sara Kremenović (Olimp) i Dimitrije Nikolić (Radnički Kragujevac) takmičenje završili sa četiri zltne medalje.

Na mitingu Plivačkog kluba Akva star nastupilo je 312 plivača i plivačica iz Švajcarske, Grčke, Srbije, Hrvatske, Crne Gore i BiH, a najuspješniji takmičari po kategorijama bili su: 17 godina i stariji: Nina Žarković (22. april) 2.644; 15 i 16 godina: Nikola Bjelajac (Olimp) 2.022; 13 i 14 godina: Marko Kovačić (22. april) 1.852, Emina Pašukan (Bosna, Sarajevo) 2.134, 11 i 12 godina: Luka Šćekić (22. april) 1.276, Elena Trivić (Olimp) 1.671. Zbog greške u programu koji obrađuje podatke, nije poznato ko je bio najuspješniji u kategorijama plivači 17 godina i stariji i plivačice 15 i 16 godina.