Zapad dobio, 321 poen, Vestbruk MVP

February 16, 2015, 8:55 am

Protekle noći u „Medison Skver Gardenu“ sve zvezde najjače lige na svetu priredile su nezaboravni šou, a pao je i rekord po broju postignutih poena – 321.

Malo je falilo da i Vestbruk postavi novi rekord, pošto je utakmicu završio sa 41 poenom, jednim manje od Vilta Čemberlena, koji je 1962. godine upisao 42 poena na ’Ol staru’.

Košarkaš Oklahoma Siti Tandera postigao je 27 poena do poluvremena, što je samo po sebi bilo dovoljno za rekord ‘Ol stara’ i MVP titulu, ali se Vestbruk time nije zadovoljio.

’Zapad’ je u potpunosti kontrolisao utakmicu u prvoj četvrtini, u jednom trenutku je imao i 20 poena prednosti, da bi se zvezde Istočne konferencije vratile. Četiri minuta pre kraja rezultat je bio 148:148, da bi Vestbruk i Džejms Harden predvodili svoj tim do ubedljivog trijumfa.