Vojvodini Kup Srbije, Partizan bez trofeja ove sezone

June 25, 2020, 7:11 am

Fudbaleri Vojvodine  osvojili su Kup Srbije pošto su u finalu pobijedili Partizan nakon boljeg izvođenja penala, a nakon 90 minuta rezultat je bio 2:2.

Prvu veliku priliku na utakmici imao je Partizan. Sadik je dobro prošao po desnoj strani, ubacio u sredinu ali je Asano zakasnio na ovaj centaršut. Nakon pola sata igre utakmicu je, zbog povrede napustio Lazar Marković, a umjesto njega Savo Milošević je na teren poslao Filipa Stevanovića.

Poslije prve izgledne prilike na meču, Vojvodina u 37. minutu dolazi do vođstva.  Prvo je Mrkajić dobio duel sa Strahinjom Pavlovićem, ovaj vratio do Bojića koji je loptu poslao na drugu stativu, a zaboravljeni Vukadinović šalje loptu u mrežu.

U samoj završnici prvog dijela zaprijetio je Asano, primuo je loptu u šesnaestercu, okrenuo se ali je njegov udarac završio iznad  gola.

Pojačao je Milošević napad odmah od početka drugog poluvremena, na teren je poslao Sumu umjesto Šćekića dok se Natho vratio na poziciju zadnjeg veznog.

Agresivno je krenuo  Partizan, a crno-bijelu su zaprijetili već u 47. minutu, odlično šutirao Sadik ali golman Vojvodine bio je na mjestu.  U 50. minutu iz kontranapada uzvraća Vojvodina, Markajić je odlično prošao po desnoj strani, prevario oba štopera Partizana ali je onda iz dobre situacije šutirao pored gola.

Rasplamsala se igra pa je u 52. minutu ponovo u prilici bio Sadik, ali ponovo kao pobjednik iz ovog duela izlazi golman Vojvodine Rockov. Nakon inicijative crno-bijelih uslijedila je još jedna kontra Vojvodine i hladan tuš za partizan.  Bojić je prošao po desnoj strani, ušao u sredinu i uduplao prednost Novosađana.

u 69. minutu Vitas je pokušao iz velike udaljenosti, sjajno je šutirao ali je njegov udarac zaustavila stativa.

Nije imao sreće Partizan, Suma koji je ušep u 46. minutu na teren je zbog povrede morao van u 76. minutu, a umjesto njega na teren je ušao Lazar Pavlović.

Partizan se vraća u igru u 80. minutu, sjajnu asistenciju Sadika iskoristio je Stevanović, primio loptu na grudi i iz prve je poslao u mrežu Rockova. Samo tri minuta kasnije ponovo šutira Stevanović ali Rockov, ovaj put sjajno interveniše i šalje loptu u korner.

Sadik ponovo prijeti u prvom, od šest minuta sudijske nadoknade ali se Vojvodina ponovo uspijeva spasiti. Kada se očekivao kraj, poslije kornera za Partizan u šesnaestercu Vojvodine najbolje se snašao štoper Pavlović koji je sjajnim makazicama

Produžeci nisu donijeli mnogo uzbuđenja pa se pristupilo izvođenju penala.

Penali: Partizan – Vojvodina

Prva serija

1:0 – Natho siguran, neodbranjivo u gornji lijevi ugao gola Vojvodine

1:1 – Aranđel Stojković šutira u lijevu stranu, Stojković pročitao, ali bio kratak

Incident

Nakon treće serije penala došlo je do sukoba Natha i Devetka, nakon toga izbila opšta gužva u restriktivnom prostoru ali se sve brzo smirilo. Epilog svega bio je Crveni karton za Stevanovića, dok je Devetak dobio žuti karton.

Izvor: Srpskainfo/ Bojan Božić