Vlada Republike Srpske sa 3 000 KM podžala humanitarni projekat Odbora za pomoć Kosovu i Metohiji iz Banja Luke za izgradnju Doma srpske omčadine “Aubav, vera, nada za Kosovo i Metohiju” i Kosvskom Pomoravlju.
Donacija Vlade došla je nakon donacije iz Svetosavskog humanitarnog sabora, grada Gradiška, opština Bratunac i Sokolac, nekoliko privatnih preduzeeća i humanih pojedinaca iz Republike Srpske.
Na našu molbu premijer Savo Minioć i njegov Kabinet odlučili su da pomognu koliko mogu, a vjerujemo da je je ovo samo prva donacija Valde za ovaj vredan projekat posvećen srpskoj omladini na Kosovu i Metohiji.
Odbor za pomoć Kosovu i Metohiji u januaru Humanitarnim Svetosavskim saborom pjesme sa Kosova i metohije kroz Republiku Srpsku pokrenuo je veliku humanitarnu akciju za izgradnju doma srpske omladine u Kosovskom Pomoravlju za koji će biti potrebno više od trista hiljada evra.
Uputili smo dopis svim važnim istitucijama, gradovima i opština i javnim preduzećima Republike Srpske da pomognu ovaj vredani bitan projekat za srpski narod.i srpsku omladinu na Kosovu i Metohiji.
Zahvalni smo Vladi Republike Srpske što je u proteklom periodu na inicijativu Odvora već više puta značajno pomogla naše humanitarne projekte.
Vlada je sa 500 000 KM 2013/14 finansirala i izgradila stambeno poslovnu zgradu od 800 m2 u Kosovskoj Mitrovici. Osam stanova 2014.godine preko Kosvkomitrovičkog okruga podjeljeno je i poklonjeno višečlanim srpskim porodicama sa Kosova i Metohije
Poslovni prostor poklonjeno je Međuopštinskom Centru za socijalni rad Kosovska Mitrovica.Sa 35 000 KM poimogla je od 2019. godine izgradnju i opremanje velepnog Dnevnog centra “Podrži me-9.januar” od 720 m2 u koji je utrošeno do sad vrednosti oko 470 000 evra u Kosovskoj Mitrovici namjenjen djeci i mladima sa poteškoćama u razvoju.
Vlada, sve institucije, gradovi, opštine i srpski narod Republike Srpske preko Odbora sa ovim humanitarnim donacijama šalje snažnu poruku podrške srpskom narodu na Kosovu i Metohiji.
Molimo sve gradove i opštine, javna i privatna preduzeća i humane ljude i organizacije koji mogu i žele pomoći ovaj važan projekat da svoje donacije uplate preko našeg Odbora na žiro račun otvoren za tu namjenu kod Nove banke: 5551000046740485.
