Veoma skroman učinak srpskih košarkaša u NBA

December 18, 2018, 9:06 am
Srpski košarkaši, njih četvorica, kombinovano su na parketu proveli samo 20 minuta na parketu u sinoćnim mečevima u NBA ligi.

Bogdan Bogdanović je za deset minuta postigao pet poena i imao dvije uhvaćene lopte, dok se Nemanja Bjelica za pet minuta nije upisao u strijelce u porazu Kingsa od Timbervulvsa u gostima.

Čak devetorica igrača Minesote imala su dvocifren učinak poena, a najefikasniji bili su Vigins sa 17 i Deng sa 15 poena. U redovima Sakramenta jedini raspoloženi bio je Hild sa 21 poenom, 16 je dodao Ferel.

Los Anđeles Klipersi su na svom parketu poraženi u neizvjesnom meču od ekipe Portlanda rezultatom 131:127.

Boban Marjanović je na terenu proveo samo pet minuta i postigao dva poena, oba sa linije za slobodna bacanja. Miloš Teodosić nije ulazio u igru.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bili su Lilard sa 39 i Mekkolum sa 27 postignutih poena.

U redovima Klipersa 39 poena postigao je Heris, 24 Aleksander, dok je 22 dodao Galinari.

U ostalim mečevima izdvajaju se partije Džejmsa Hardena koji je ubacio 47 poena u pobedi Hjustona nad Јutom od 102:97, Јanis Adetokumbo postigao je 32 poena uz 12 skokova u pobjedi Milvokija nad Detroitom 107:104.

Devin Buker postigao je 38 poena u pobjedi Finiksa u “Medison Skver Gardenu” 128:110 nad Niksima, za koje je odlično igrao Mudije sa 32 poena.

Stef Kari postigao je 20 poena u pobjedi Golden Stejta nad Memfisom od 110:93, čime je prešao brojku od 15 hiljada poena tokom karijere.

Rasel Vestbruk je zabilježio tripl-dabl sa 13 poena, 16 skokova i 11 asistencija u pobjedi Tandera nad Bulsima 121:96, a San Antonio Sparsi su sa više nego ubjedljivih 123:96 savladali Filadelfiju. Tri igrača Sparsa, Gej, Derozan i Oldridž postigla su po 20 poena.