Veliki preokret Golden Stejta protiv Sparsa

May 15, 2017, 6:41 am

Košarkaši Golden Stejt voriorsa savladali su kod kuće ekipu San Antonija sa 113:111 i poveli sa 1:0 u finalnoj seriji zapadne konferencije. Pobjedu “Ratnika” obilježila je povreda ključnog igrača protivnika, Kavaj Lenarda, nakon koje su uspjeli da sustignu deficit od 25 poena razlike.

Najefikasniji u pobjedi Golden Stejta bili su Stef Kari sa 40 i Kevin Durent sa 34 postignuta poena.

11 poena, deset uhvaćenih lopti imao je Pačulia dok je Grin imao devet poena, sedam uhvaćenih lopti i sedam asistencija.

Najraspoloženiji u gostujućoj ekipi bili su Oldridž sa 28 kao i Lenard sa 26 postignutih poena.

“Mamuze” su sjajno ušle u meč, prije svega defanzivno, limitirajući najbolji napad lige na samo 16 poena u prvoj, a potom i 26 u drugoj četvrtini.

U napadu nisu imali puno problema pa su do poluvremena postigli 62 poena i imali čak 25 poena prednosti.

Ključni momenat utakmice dogodio se u trećoj četvritini, kada je najbolji igrač San Antonija, Kavaj Lenard, povredio zglob lijeve noge nakon šuta.