Velika pobeda “orlića” na prestižnom turniru u Turskoj

July 7, 2018, 7:42 am

Mlada reprezentacija Srbije, igrači rođeni 1998. godine i mlađi, ostvarila je veliku pobedu na prestižnom turniru “Turgut Atakol” koji se održava u Istanbulu. Izabranici selektora Vlade Jovanovića u okviru četvrtog kola savladali su posle retko viđenog preokreta domaću selekciju Turske.

Naš mladi tim nije blistao većim delom meča, nije ga služio šut za tri poena (2-17), a igra u odbrani nije bila na zavidnom nivou. Rival je to znao da kazni i povede sa 66:47 krajem treće deonice. Međutim, od tog momenta srpski reprezentativci pokazali su neverovatnu želju za pobedom, šampionski karakter i ogromnu dozu borbenosti i kolektivnog duha što im je pomoglo da dođu do preokreta i trijumfa: Turska U20 – Srbija U20 79:81 (25:20, 27:20, 16:15, 11:26).

Domaći tim se bolje snašao na startu duela, bio u vođstvu sve do polovine prve četvrtine, kad je Srbija najpre izjednačila (16:16), a zatim došla do preokreta – 18:16. Od toga trenutka selekcija Turske preuzima kontrolu igre, pravi seriju 18:6, a dvocifrenu prednost zadržava do kraja poluvremena – 52:40.

Turski tim je u istom ritmu nastavio i u nastavku susreta, tako da je u 27. minutu došao do maksimalne prednost – 66:47. Srpski reprezentativci koje šut nije najbolje služio uspeli su ipak do kraja treće četvrtine da smanje zaostatak – 68:55. Odličnom odbranom i serijom 14:2 Srbija je počela poslednju deonicu i smanjila na 70:69 u 36. minutu. Veoma brzo naš mladi tim posle trojke Boriše Simanića dolazi do izjednačenja – 74:74, a Stefan Đorđević sa linije slobodnih bacanja donosi vođstvo – 76:74. Usledila je uzbudljiva završnica u kojoj je Srbija preko Momirova, Simanića, i Radanova uspela da sačuva prednost i pronađe put do trijumfa – 81:79.

TURSKA U20: Hazer 18, Utku Al 10, Tanišan 10, Saglam, Mustafa 4, Bajar, Bitim 12, Šenel 9, Onar 4, Erdogan, Berke Atar 8, Dogan 4.

SRBIJA U20: Jovičić, Marjanović 6, Aranitović 4, Musić 11, Beslać 8, Tadić 2, Radanov 6, Stepanović, Simanić 17, Glišić 8, Đorđević 13, Momirov 6.