Ubedljiv poraz Srbije pred start EP i meč sa Hrvatima

January 11, 2018, 8:09 am

Rukometna reprezentacija Srbije ubedljivo je u Velenju poražena od selekcije Slovenije u poslednjoj proveri pred start Evropskog prvenstva u Hrvatskoj – 33:25 (13:15).

Selektor Jovica Cvetković je odlučio da se trećeplasiranoj ekipi sa prošlogodišnjeg Svetskog prvenstva suprostavi u kombinovanom sastavu kako bi vodeći igrači spremno dočekali prvi duel na EP protiv Hrvatske u petak u 20:30 časova u Splitu.

U igru nisu ulazili Nenadić, Šešum, Vujin, Marsenić, Cupara i Vujić, ali se to nije osetilo u igri “orlova” u prvom poluvremenu.

Trio Jovanović, Zelenović i Obradović vodili su napad srpskog tima, koji je do poluvremena uspeo da ostane u prednosti (15:14).

U nastavku meča domaći su zaigrali mnogo angažovanije, a briljirao je i golman Urho Kastelic.

Reprezentacija Srbije u petak ujutro putuje za Split, a u grupi su još Švedska i Island.

Slovenija – Srbija 33:25 (14:15)

Gledalaca: 1.500. Sudije: Lah i Sok.

Slovenija: Blagotinšek 1, Heningman 3, Marguč 4(1), Janc 4, Potočnik 1, Cingesar 3, Cehte 1, Medved 3, Zarabec 2, Bezjak 2, Barišić Jaman 1, Grebenc 2, Žabić, Mačkovšek 2, Suholeznik, Mlakar 3, Lesjak tri odbrane, Kastelic devet odbrana.

Srbija: Obradović 4, Vorkapić, Crnoglavac 1, Đukić 2, Radivojević, Marković, Milosavljev dve odbrane + sedmerac, Stojković 3, Ilić V 2(1), Ilić N 1, Zelenović 6, Beljanski 3, Jovanović 3, Stevanović, Ivanišević tri odbrane

Izvor: Sportklub.rs