Trijumfalan povratak Viktora Troickog tenisu!

July 21, 2014, 11:47 am

Viktor je dobro počeo svoj debitantski nastup u 2014, jer je uvodni gem, na sopstvene servise, osvojio bez izgubljenog poena, ali su odmah zatim počeli problemi.

Tijem, 47. na ATP listi, je uz jedan brejk osvojio tri gema u nizu i poveo protiv rivala iz Srbije sa 3:1 u njihovom prvom međusobnom susretu.

U narednim gemovima serveri su bili sigurni, protivniku nisu dozvolili ni šansu za brejk, pa je rezultat posle sedam odigranih gemova bio 4:3 za Austrijanca, koji je tada poklekao. Viktor je osvojio njegov servis-gem i izjednačio, pa je set ušao u neizvesnu završnicu.

Troicki se potom razigrao, na svoj servis nije rivalu dozvolio ni poen, a na servis Tijema imao je 15:40. Uzvratio je tada osmi nosilac na turniru, odbranio je tri set lopte Srbina i ponovo poravnao rezultat – 5:5.

Naš igrač je bio na poen do seta, a onda na ivici propasti i nazad u sledeća dva gema. Na svoj servis u jedanaestom gemu prokockao je prednost 40:15, potom spasao dve brejk lopte ali nije uspeo i treću.

Onda je na Tijemov servis poveo sa 0:30, zatim dozvolio Austrijancu da izjednači, ali je ponovo Troicki osvojio dva vezana poena i tako izborio taj brejk – 6:6.

U njemu je Tijem prvi došao do prednosti, pošto je uzeo našem teniseru drugi servis, ali Viktor je odigrao odličnu završnicu taj brejka i zaostatak od 3:4 je sa četiri vezana poena pretvorio u prednost u setovima.

Furiozno je Troicki počeo drugu deonicu, svom protivniku koji je servirao dozvolio je samo jedan poen te je odmah napravio brejk, a kada je napravio i drugi, za 5:2, činilo se da će priča biti završena za nekoliko minuta. Ipak, kada je Viktor servirao za trijumf, austrijski suparnik je zaigrao sjajno, došao do tri vezane brejk lopte i treću iskoristio, pa je neizvesnost produžena.

Ne i zadugo, jer je posle ukupno 95 minuta borbe Troicki zadržao prednost brejka i, osvojivši i drugi set, ostvario pobedu na svom povratku u tenis.

Priliku za drugu će imati u drugom kolu, u kome će se sastati sa pobednikom meča između Kazahstanca Andreja Golubjeva i Španca koji je prebrodio kvalifikacije, Iniga Servantesa.