Super liga: Novi kiks Partizana, Zvezda pobjegla na +11

October 28, 2018, 8:26 pm

Trinaesto kolo Super lige Srbije donijelo je novi kiks Partizana. Crno-beli su u subotu ugostili Napredak iz Kruševca, ali su se morali zadovoljiti samo bodom. Partizan je do prednosti stigao u 12. minuti pogotkom Nikolića, međutim, uporni Kruševljani do izjednačenja dolaze pogotkom Vukanovića, koji gostima donosi veliki bod.

Kiks Partizana iskoristila je Crvena Zvezda, koja je pobjedom nad Mačvom 2:0, bodovnu razliku u odnosu na Partizan povećala na 11 bodova. Crveno-beli su gostovanje u Šapcu rutinski arhivirali, a golove su postigli Pavkov i Jovančić.

U kolu koje nije obilovalo golovima, Rad i Radnički su remizirali

0:0, Vojvodina je kao domaćin golovima Okuehija savladala Dinamo 2:0, dok je Radnik pobijedio Čukarički 1:0. U sudaru Zemuna i Voždovca, domaći su slavili 2:1, a sva tri pogotka viđena su u prvih 45 minuta.

Jedinu gostujuću pobjedu ostvario je Proleter koji je porazio Bačku 1:0. Dramatična utakmica odigrana je u Lučanima, gdje je Mladost savladala  Spartak 2:1. Zanimljivo je da su sva tri pogotka postignuta sa bijele tačke, a do pobjedonosnog gola, vrijednog tri boda, domaći su došli u sudijskoj nadoknadi.

Nakon 13. kola na čelu tabele nalazi se Crvena Zvezda sa 37 bodova, drugoplasirani Radnički ima 28, dok je Partizan treći sa 26. Na začelju tabele je Dinamo sa svega 7 bodova.