Sigal tvrdi da je obišao žarišta u zoni specijalnih operacija, gde se sastao sa velikim brojem ruskih vojnika, a navodno je razgovarao i sa ukrajinskim vojnicima. On tvrdi da 99 odsto informacija o tome šta se dešava u Ukrajini dolazi iz stranih medija koji tamo nikada nisu ni kročili, i smatra da većina ovih lažnih informacija dolazi iz centara koji se nalaze u SAD, zbog čega svijet ne zna šta je istina.
Prije devet mjeseci Denis Pušilin, lider dela Donjecke oblasti koji kontroliše Moskva, najavio je Sigalov film o dešavanjima u Donbasu i na teritoriji republike. Lider DPR mu je poželeo sreću jer smatra da promena stava javnosti prema ovom ratu nije lak zadatak, a potvrdio je i Sigalove razgovore sa ratnim zarobljenicima u centru Jelenovke.
Pres-služba Liberalno-demokratske partije Rusije (LDPR) saopštila je ranije da je Sigal posjetio Donbas zajedno sa liderom stranke Leonidom Slukijem, koji je i predsednik međunarodnog komiteta ruske Državne dume (donjeg doma parlamenta).
Stiven Sigal je bio zvijezda američkih akcionih filmova 1980-ih i 1990-ih. Dok je njegova karijera bila na zalasku, polako se približavao političkim liderima, uključujući i Vladimiru Putinu. Putin mu je 2016. uručio ruski pasoš iako je zadržao američko državljanstvo. Nakon dobijanja državljanstva, Ukrajina mu je zabranila ulazak u zemlju zbog eskalacije nemira na istoku Ukrajine.
Zatim, 2018. godine imenovan je za specijalnog izaslanika za unapređenje veza sa SAD i Japanom. Rusko ministarstvo spoljnih poslova je tada saopštilo da će Sigalov zadatak biti “olakšavanje odnosa između Rusije i Sjedinjenih Država u humanitarnoj oblasti, uključujući saradnju u kulturi, umetnosti i razmeni mladih“.
Glassrpske.com (Foto: Twitter)