“Staroj dami” Kup Italije

May 20, 2021, 8:06 am

Fudbaleri Јuventusa pobjednici su Kupa Italije za ovu sezonu. U finalu, na Mapei stadionu u Ređo Emiliji, Torinezi su savladali ekipu Atalante sa 2:1.

Nisu izabraniic Andree Pirla lako stigli do trofeja. Početak je protekao u znaku ekipe iz Bergama, koja je poslije kombinacije Zapate i Palomina pogodila stativu. Bufon je dotakao ovu loptu. Bio je to peti minut.

Ipak, Јuventus se prvi radovao, poslije duge akcije i asistencije Mekkenia, Dejan Kuluševski u 31. minuut dovodi Јuventus u vođstvo.

Samo deset minuta kasnije Atalanta stiže do izjednačenja. Ruslan Malinoski pogađa mrežu iza leđa Bufona, na asistenciju Hatebora.

U 59. minutu poslije odlične kombinacije Kristijana Ronalda i Kijeze, ovaj drugi pogađa stativu.

Što nije uspio u toj akciji, Kijeza je popravio u 73. minutu kada na dodavanje Kuluševskog dovodi Јuventus od vođstva i ispostaviće se i konačnog rezultata za trijumf u ovoj utakmici.

Po završetku meča uslijedilo je veliko slavlje stručnog štaba i igrača Јuventusa,a veliki pehar našao se u rukama kapitena Đanluiđija Bufona, koji na kraju sezone vjerovatno i napušta Јuventus.