“Stara dama” se spasila u finišu, minimalac Rome protiv “apotekara

May 12, 2023, 5:24 am

U prvim polufinalnim mečevima Lige Evrope Juventus je odigrao neriješeno 1:1 protiv Sevilje, dok je Roma pobijedila Bajer Leverkuzen 1:0 na Olimpiku.

“Staru damu” Sevilja je šokirala golom En Nesirija u 26. minutu za 1:0. Na odmor se otišlo sa prednošću španskog tima, a drugom poluvremenu Andalužani su držali minimalnu prednost sve do sedmog minuta sudijske nadoknade kada Gati postiže gol za 1:1.

U drugom meču Lige Evrope Romi je trijumf protiv Bajera donio Bove u 63. minutu.

Liga konferencija: Slavlje Bazela i Vest Hema

Osim Lige Evrope, su odigrani i prvi polufinalni mečevi Lige konferencija.

Fudbaleri Bazela pobijedili su Firenci 2:1, dok je Vest Hem istim rezultatom slavio protiv AZ Alkmara.

Fiorentina je povela golom Artura Kabrala u 25. minutu, a izjednačenje gostima donio je Endi Dijuf u 71. minutu. Bazel je do pobjede stigao pogotkom Zekija Amdounija u 92. minutu.

U drugom polufinalu Alkmar e poveo golom Tijanija Rajndersa u 42. minutu, ali je Vest Hem do pobjede stigao pogocima Mohameda Benrahme u 67. iz penala i Mihaila Antonija i 76. minutu.

Revanš mečevi polufinala Lige Evrope i Lige konferencija biće odigrani za nedjelju dana u Sevilji i Leverkuzenu, odnosno Bazelu i Alkmaru.