Srpkinje poražene od Crne Gore: Šeste na svijetu, imaju priliku da poslije 32 godine idu na Olimpijadu

December 13, 2019, 8:05 am

Ženska rukometna reprezentacija Srbije zauzela je šesto mjesto na Svetskom prvenstvu u Japanu izgubivši od Crne Gore sa 28:26. Ipak, izabranice Ljubomira Obradovića nemaju razloga za nezadovoljstvo jer su uspjele da ostvare primarni cilj koji su odredile prije starta šampiona – plasirale su se na kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre.

Srbija će se u kvalifikacijama koje su zakazane za mart naredne godine (20-22. mart) boriti za plasman na Olimpijske igre i to poslije, vjerovali ili ne, 32 godine!

Poznato je da će se Srbija takmičiti na olimpijskom kvalifikacionom turniru 2. Sigurni rival za sada je Kina, a već danas ćemo saznati da li će u grupi igrati Mađarska ili Švedska. Ukoliko Šveđanke izgube meč za sedmo mjesto od Njemica, onda će one u grupu sa Srbijom, ali ukoliko pobijede, jedan od tri protivnika Srbije biće Mađarska.

Posljednji rival biće poznat u nedjelju, kada se završi borba za odličja, a u srpsku grupu će bronzani sa Svjetskog prvenstva (Španija, Holandija, Norveška ili Rusija).

Po dva najbolja tima iz svake grupe učestvovaće na Olimpijskim igrama u Tokiju. Domaćini još nisu određeni…

Što se tiče meča sa Crnom Gorom, najbolje rukometašice Srbije bolje su otvorile duel serijom 6:2 koja je okončana golom Sanje Radosavljević u 12. minutu. Brz centar Crnogorki i ratoborna odbrana doneli su im preokret, pa je posle 8:8 u 20. minutu viđeno i 8:12 šest minuta kasnije. Reagovao je prethodno selektor Obradović tajm-autom, dao šansu Trifunović i Janjušević u bekovskoj postavi, a one vratile golovima koje su Srbiju približile na 12:13 na poluvremenu.

Golovima Stoiljković i Trifunović, srpski tim došao je do prednosti 14:13 u 32. minutu. Gol za gol igralo se sve do 45. minuta (19:19), kada Crnogorke prave seriju 3:0 i dolaze do 19:22. Tu razliku tim Pera Johansona uspešno je održavao. Jelena Trifunović je sa linije sedam metara pogodila za 23:25 na početku 56. minuta, Jelena Lavko je smanjila na 24:25, ali je u samoj završnici Marta Batinović sa dvije odbrane odnela prevagu na stranu Crnogorki.