Srbija se odbranila sa igračem manje i remizirala sa Turskom

September 7, 2020, 6:13 am
Fudbaleri Srbije i Turske odigrali su 0:0 u utakmici drugog kola B grupe Lige nacija.

Izabranici Ljubiše Tumbakovića došli su do prvog boda u ovosezonskom takmičenju, isto kao i Turska, nakon što su obje selekcije zabilježile poraze od Rusije, odnosno Mađarske.

Srbija je ponovo iskazala mnogo slabosti i grešaka, prije svega u organizaciji igre, a na kraju može i da bude zadovoljna bodom s obzirom na to da se branila od 49. minuta zbog isključenja Aleksandra Kolarova.

Kapiten “orlova” je u roku od samo pet minuta, od završetka prvog i početka drugog poluvremena, zaradio dva žuta kartona. Prvo zbog šutiranja lopte poslije sudijskog znaka, a onda i zbog faula u sprečavanju kontre.

Od tada su Turci bili mnogo bolji rival, a može da se kaže i tokom većeg dijela meča.

Srbija - Turska (Foto: twitter.com/FSSrbije)

Srbija – Turska (Foto: twitter.com/FSSrbije)

Nisu imali neke velike prilike, izuzev jedne Јusufa Јazičija kada je bio pred zicerom, ali je loše zahvatio loptu ispred golmana Predraga Rajkovića.

Ipak, najbolju je imao Aleksandar Mitrović u samom finišu prvog dijela kada je bio sam kao duh pred golom Turske poslije kiksa Čaglara Sojundžua.

Napadač Fulama je promašio zicer i priliku da donese Srbiji tri boda.

Na kraju, samo bod za ekipu Ljubiše Tumbakovića i to poslije drugog meča u Ligi nacija.

I podatak za nevjericu, poslije dvije godine “orlovi” su odigrali utakmicu u kojoj nisu primili gol.

To je pozitivno, ali ono što je negativno je ponovo što Srbija nije iskazala kreativnost i ideju u napadu, prije svega se to odnosi na prvo poluvrijeme.

A utakmica sa Norveškom je samo za mjesec dana…