Srbija savladala Grčku za korak bliže Kini

December 3, 2018, 9:47 pm

Srbija – Grčka 84:61 (29:14, 15:21, 23:13, 17:13). Košarkaška reprezentacija Srbije ubedljivo je u Beogradu savladala selekciju Grčke u meču 10. kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo. Tim Aleksandra Đorđevića se ovim trijumfom značajno približio osvajanju trećeg mesta u grupi, koje vodi na Mundobasket 2019. godine u Kini.

Pred punim trbinama hale “Aleksandar Nikolić”, Srbija je odličnom igrom došla do šestog trijumfa u kvalifikacijama, uz četiri poraza, pa sada na trećem mestu L grupe ima trijumf više od Gruzije i dva od Izraela.

Našu reprezentaciju je do pobede predvodio Sefan Jović sa 22 poena i četiri asistencije.  Odličnu partiju pružio je i centar Srbije Miroslav Raduljica sa 13 poena i šest asistencija. Isti broj poena upisao je Vasa Micić, dok je Stevan Jelovac postigao 12 poena uz sedam skokova. U ekipi Grčke istakli su se Bohoridis i Salustros sa po 13 poena.

U poslednjem “prozoru” kvalifikacija, Srbija sledeće godine gostuje u Estoniji 21. februara, a tri dana kasnije dočekuje Izrael.

Tok meča:

22.02 – Kraj meča, ubedljiva pobeda Srbije nad Grčkom od 84:61 (29:14, 15:21, 23:13, 17:13).

21.52 – Na pet minuta do kraja meča Srbija i dalje vodi – 70:55.

21.38 – Kraj treće četvrtine, Srbija vodi protiv Grčke sa 67:48. Srbija je drugom delu treće deonice zaigrala čvrsto u odbrani i neutralisala napad Grčke. Trojkom Birčevića u poslednjoj sekundi “orlovi” ponovo imaju kapitalnu prednost pred početak poslednje deonice.

21.25 – Srbija vodi sa 52:46 posle prvih pet minuta. Gosti su bolje otvorili četvrtinu i prišli na samo tri poena razlike, ali Jović trojkom prekida seriju Grčke.

21.15 – Počela je treća četvrtina…

21.01 – Poluvreme, Srbija – Grčka 44:35. Sjajna igra naše reprezentacije u prvom poluvremenu. Gosti su u samoj zavšnici uspeli da smanje veliku prednost koju je imala naša selekcija (trojka u poslednjoj sekundi). Srbiju predvode Stefan Jović sa 13 poena i tri asistencije i Miroslav Raduljica sa devet poena i čak šest asistencija. Jelovac je postigao sedam, Micić pet poena. Za Grke Salustros je postigao osam poena. Srbija ima osam ofanzivnih skokova naspram tri koliko ima Grčka.

20.46 – Prednost Srbije nastavlja da raste. Košem Raduljice uz faul, naša reprezentacija dolazi do najveće prednosti na meču – 40:23, na nešto više od tri minuta do kraja druge deonice.

20.35 – Završena je prva četvrtina, koju je Srbija dobila sa 29:14. Ekipa Aleksandra Đorđevića od starta je uspostavila svoj ritam igre. Organizovanom igrom u napadu i čvrstom odbranom neutralisala je protivničku ekipu i zasluženo stigla do velike prednosti. “Orlove” predvodi Jović sa devet poena, sjajni Raduljica odlično razigrava saigrače (pet asistencija).

20.26 – Srbija nastavlja sa dobrom igrom, 19:11 posle sedam minuta igre.

20.20 – Sjajna igra “orlova” koji vode sa 10:3, selektor Grčke prinuđen da zatraži tajm-aut posle samo tri minuta igre.

20.15 – Počeo je meč, startna petroka Srbije je Raduljica, Jelovac, Simonović, Milosavljević i Jović.

20.08 – Košarkaši Srbije i Grčke izašli su na teren dvorane “Aleksandar Nikolić”, sledi intoniranje himni, a uskoro i početak meča.