Srbija je u finalu Svjetskog prvenstva!

June 17, 2015, 10:24 am

Reprezentacija Srbije plasirala se u finale Svjetskog prvenstva za igrače do 20 godina. Posle produžetaka, Srbija savladala Mali sa 2:1. Protivnik “orlića” u finalu je Brazil, a finale se igra u subotu, od sedam sati ujutro po srednjeevropskom vremenu.

Omladinska reprezentacija Srbije do 20 godina plasirala se u finale prvenstva sveta na Novom Zelandu, pošto je u polufinalu savladala Mali sa 2:1 posle produžetaka.

Nakon regularnih 90 minuta bilo je nerešeno 1:1, Srbija je povela golom fudbalera Partizana Andrije Živkovića u četvrtom, ali je Jusuf Kone izjednačio u 39. minutu.

U nastavku oba tima zaigrala su dosta opreznije, a Srbija je novom vođstvu bila najbliža u 71. minutu kada je prečka zaustavila udarac Milana Gajića iz daljine.

Usledili su produžeci, treći uzastopni za izabranike Veljka Paunovića, a epilog je bio isti kao protiv Mađarske i SAD.

Junak istorijskog trijumfa srpskog tima bio je mladi napadač Partizana Ivan Šaponjić, koji je u 101. minutu sjajno reagovao glavom posle kornera Živkovića i asistencije Stefana Veljkovića.

Trijumf je mogao da bude i ubedljiviji, ali je Živković u 121. minutu pogodio prečku.

Srbija će se u finalu sastati sa Brazilom, koji je prethodno ubedljivo savladao Senegal sa 5:0.

Finale je na programu u subotu od sedam sati ujutro po srpskom vremenu.

Ovako je protekao meč:

12.00 – Kraj meča, Srbija je u finalu Svetskog prvenstva, gde će igrati protiv Brazila! 11.57 – Još jedna neverovatna prilika za Srbiju. Kontranapad, Živković je proigrao Šaponjića, ali ovaj nije zahvatio loptu kako je želeo.

11.56 – Prečka! Šaponjić se izborio za loptu, uposlio Živkovića, ali je strelac prvog gola, ovaj put, pogodio prečku.

11.47 – Mali ostaje sa desetoricom na terenu. Jusuf Kone je zaradio drugi žuti karton. Međutim, traje rasprava sa sudijom, pošto fudbaleri Malija ne dozvoljavaju arbitru da izvuče crveni. Zbog toga, po žuti karton su dobili golman Dijara i Kulibali.

11.44 – Jednu šansu je stvorio uporni Živković, koji je primorao protivnika na grešku, ali je malo nedostajalo da lopta dođe do stopala Ivana Šaponjića.

11.39 – Odmor. Pred početak drugog produžetka, Srbija ima prednost.

11.35 – GOOOL! Ivan Šaponjić!!! Živković je ubacio iz kornera, Veljković glavom šutira, a Šaponjić preusmerava loptu u mrežu!

11.24 – Počeo je prvi produžetak.

11.19 – Kraj. Treći put za redom, Srbija će igrati produžetke.

11.03 – U nekoliko desetina sekundi dve prilike za Srbiju. Milinković-Savić je oba puta probao glavom, ali je prvi put, iz izglednije prilike, bio neprecizan, dok je nešto kasnije, slab udarac, iѕ teške pozicije, završio u rukama golmana Malija.

10.58 – Kakva prilika za Srbiju! Milimetri su nedostajali da “orlići” ponovo dođu do prednosti. Gajić je fenomenalno šutirao sa distance, ali je zastrašujuć udarac zaustavila prečka, a potom je lopta pala pred gol liniju.

10.53 – Kolosalna prilika za Mali, Samaseku oči u oči sa Rajkovićem, ali je golman Srbije odbranio!

10.33 – Već posle nekoliko sekundi velika prilika za Srbiju. Gaćinović je šutirao nekoliko santimetara od stative, a možda je mogao i da uposli Mandića na drugoj stativi.

10.33 – Počeo je drugi deo igre.

10.17 – Poluvreme. Srbija je bila daleko bolji rival u prvih pola časa igre, ali je onda Mali preuzeo utakmicu u svoje ruke, diktira tempo, došao je do izjednačenja i odaje bolji utisak.

10.12 – Fenomenalna prilika za Mali, ali je ovaj put Rajković odlično intervenisao i sprečio Dijaru da postigne gol.

10.10 – GOOOL!  Mali je izjednačio, preko Konea. Kontranapad afričke ekipe nije uspeo, ali je zato Kone strahovitim udarcem sa 30 metara savladao Rajkovića, pet minuta pre odlaska na odmor.

9.51 – Još jedna fantastična prilika za Srbiju. Mandić nije uspeo da zahvati loptu kako je želeo, zato nije bilo opasnosti po gol Malija.

9.43 – Odlična prilika za Srbiju.  Milinković-Savić je šutirao sa desetak metara, ali je sa gol linije loptu izbacio Kulibali.

9.34 – GOOOL! Andrija Živković u četvrtom minutu donosi vođstvo Srbiji.  Maksimović je poslao loptu pred gol protivnika, Kulibali nije uspeo da je zaustavi, a Živković bez problema smestio loptu iza leđa golmana Dijare.

9.30 – Počeo je meč u Oklandu.

9.28 – Mali: Dijara, Kone, Kulibali, Maiga, Dumbija, Gbakle, Samasekou, Dijara, Sako, Traore, Dijalo.

9.28 – Srbija: Rajković, Gajić, Antonov, Zdjelar, Veljković, Babić, Maksimović, Mandić, Gaćinović, Milinković-Savić, Živković.

9.25 – Igrači su izašli na teren, za nekoliko minuta će početi utakmica.