Spektakl u Čikagu, slobodno bacanje odlučilo pobjednika (VIDEO)

February 17, 2020, 7:31 am

Spektakluran 69. “Ol-star” meč odigran je u “Јunajted centru” u Čikagu. Tim Lebrona Džejmsa odnio je pobejdu u dramatičnoj završnici rezultatom 157:155, poenima Entonija Dejvisa sa linije za slobodna bacanja. Nikola Јokić postigao je pet poena u pobjedničkoj ekipi.

Skup svih zvijezda u Čikagu donio je sjajan meč, atraktivne poteze, ali i čvrste odbrane, žalbe na sudijske odluke i dramatičnu završnicu.

Eksperiment koji je liga uvela kako bi se cijeli meč odvio u čast tragično nastradalog Kobija Brajanta i njegove ćerke Điđu urodio je plodom.

Rijetko ko je mogao da prognozira da će svaki pojedinac dati više od 100 odsto, igrati sjajnu odbranu, boriti se za svaku loptu, kao i da će pobjednik trijumf izboriti slobodnim bacanjem.

Prve tri četvrtine protekle su u revijalnom ritmu, pošto one nisu imale težinu koliko i posljednja. Prva dionica pripala je Lebronovoj ekipi, druga Јanisovoj, dok je treća završena neriješenim rezultatom.

Pobjednik svake četvrtine donirao je novac u humanitarne svrhe u ustanovu koju je ranije odredio. Pošto je treća četvrtina završena neriješeno, obje ekipe donirale su donirale novac.

Posljednja četvrtina ušla je u istoriju “Ol-star” meča. Vrijeme na satu je bilo isključeno, a pobjednik je bila ekipa koja je prva došla do cifre od 157 poena. Do tog broja došlo se tako što se na broj poena ekipe koja je vodila u tom trenutku, dodao broj 24, u čast Kobija Brajanta.

Iako je tim Јanisa Adetokumba bio u dvocifrenoj prednosti, izabranici Lebrona Džejmsa nakon nadljudskih napora došli su do preokreta. Posebno zanimljivo bilo je u zadnjih nekoliko minuta. Lebronovoj družini nedostajala su tri poena za pobjedu, pa su tako šuteve za trijumf mašili kapiten Džejms, ali i Harden, Lenard i Dejvis.

Uslijedila su dva čelendža na sudijske odluke, dva faula u napadu, zakucavanje Džejmsa, da bi pobjedu na nesvakidašnji način za “Ol-star” meč, donio Entoni Dejvis sa linije za slobodna bacanja.

Titulu najkorisnijeg igrača, koja od ove godine nosi ime Kobi Brajant, ponio je Kavaj Lenard iz pobjedničkog tima, koji je ubacio 30 poena, zabilježio sedam skokova, četiri asistencije i dvije ukradene lopte. Lebron je dodao 23 poena, koliko je imao i Pol, dok je Dejvis meč završio sa 20 poena.

Nikola Јokić na terenu je proveo samo 12 minuta, za koja je ubacio pet poena i imao dva skoka i jednu asistenciju.