SP Katar: Strašni Portugal bez Ronalda uništava Švajcarsku

December 6, 2022, 7:53 pm

U posljednjem meču osmine finala na Mundijalu u Kataru sastale su se selekcije Portugala i Švajcarske. Strašni Portugal igra bez Ronalda i slobodno možemo reći da uništava Švajcarsku. Na poluvremenu je 2:0 za “Evropski Selesao”.

Odmah po prvom sudijskom zvižduku, ekipa Švajcarske je na iznenađenje svih ušla hrabro i napadački u meč.

Ali, prvi put kada su bili u prilici, Portugalci su pogodili. Gonzalo Ramos je uputio udarac-bombu u bliži ugao golmana Zomera i donio prednost “Evropskom Selesau”, 1:0 za Portugal.

Fudbaleri sa Iberijskog poluostrva su bili stalna stalna prijetnja za “Sajdžije”.

Potom u 33. minutu, opet gol za “Evropski Selesao”. Bruno Fernandeš je izveo korner, a Pepe je unutar peterca uspio najviše skočiti i preciznim udarcem glavom loptu poslati u lijevu stranu gola. Tada je rezultat bio 2:0 za Portugal.

Nekoliko minuta kasnije Edimilson Fernandez je dobro centrirao u šesnaesterac Portugala, ali je Diogo Košta presjekao tu loptu. Remo Frojler je pokušao odbijanu loptu glavom smjestiti u gol. Pucao je iz blizine, ali je golman Portugala sjajno reagovao i odbranio mu šut.

Švajcarska se može zahvaliti golmanu Zomeru jer ih kako-tako održava u ovom meču.