Šok u Parizu: Medvedev eliminisan na startu turnira (VIDEO)

October 30, 2019, 8:29 am

Danil Medvedev eliminisan je u drugom kolu Mastersa u Parizu, pošto je u tri seta od njega bio bolji domaći takmičar Žeremi Šardi – 4:6, 6:2, 6:4.

Medvedev je ovim porazom prekinuo nevjerovatan niz od šest turnira zaredom na kojima je igrao makar finale, prenosi b92.

Ruski teniser iza sebe ima nevjerovatnih nekoliko mjeseci, međutim u Parizu je imao loš dan i Šardi ide u osminu finala.

Medvedev se nalazio u dijelu žrijeba Novaka Đokovića, što znači da je najboljem teniseru svijeta sada olakšan put ka finalu Mastersa.

Nije se činilo da će četvrti teniser svijeta izgubiti ovaj duel. Veoma dobro je ušao u meč i poslije 35 minuta na semaforu je bilo 1-0 (6:4).

Iskusni Šardi probudio se u nastavku meča i počeo da muči Rusa. I, ne samo da muči, već i da ga nadigrava. U drugom setu pravi dupli brejk i sa 6:2 dolazi do izjednačenja.

Treći set mogao je da ode i na jednu i na drugu stranu. Bilo je dosta brejk lopti, a na kraju je Šardi uspio da izdrži i prvi napravi brejk. Kada je oduzeo servis Rusu nije popušta i sa 6:3 dobio odlučujući set.

Šardi će u osmini finala igrati protiv Garina ili Iznera.