Slovakinje ugasile poslednju nadu

December 13, 2014, 10:29 am

Odlična igra naših rukometašica u prvom poluvremenu, na odmor su otišle sa pet golova prednosti. Međutim, u nastavku neopisiv pad u igri. Protivnice strpljivo topile prednost, a potom prešle u vođstvo. Naše imale šansu da se u finišu izvuku i obezbede trijumf. Međutim, naše su paltile danak neiskorišćenim sedmercima. Svih pet su promašile. Srećniji, može se reći i hrabriji, tim ide dalje.

Detalj sa meča Srbija – Slovačka

Srpske rukometašice ispustile su iz ruku praktično dobijenu utakmicu, jer su početkom drugog poluvremena imale šest golova prednosti (12:6). U nastavku je usledio gotovo neshvatljiv pad u igri, popustile su sve linije tima, a kola koja su krenula nizbrdo borbene Slovakinje su samo pogurale i gotovo rutinski došle do trijumfa.

Reprezentacija Srbije odlično je odigrala prvo poluvreme, bila je to sasvim druga slika u odnosu na prethodni duel sa Francuskom. Angažovane i u napadu i u odbrani rešetale su protivničku mrežu iz svih pozicija, pa se činilo da će bez ikakvih teškoća ostvariti cilj i proći u drugi krug šampionata u Hrvatskoj i Mađarskoj.

U drugom delu, međutim, gotovo da nisu mogle da se prepoznaju. Nesigurne i statične, sa velikim problemima u realizaciji napada, prokockale su brojne šanse i, pritom, nisu iskoristile ukupno čak pet sedmeraca.

Krah je najavljen u 49. minutu kada su Slovakinje prvi put povele na utakmici (16:15), bez obzira što se do kraja ipak ukazala nada da Srbija može do presudna dva boda posle golova Dragane Cvijić za vođstvo od 20:19 i Biljane Bandelijer za 21:20.

U odlučujućim trenucima kao da se letargija uvukla u redove srpske reprezentacije, nije bilo žestine i odlučnosti, što je, s druge strane, krasilo tim Slovačke.

Sve je rešeno kada je u dramatičnoj završnici kapiten Andrea Lekić promašila sedmerac nepun minut pre zvuka sirene pri rezultatu 21:21, ohrabrene Slovakinje nisu praštale takve greške i sasvim zasluženo dotukle grogiranog protivnika.

Najefikasnija u srpskom timu bila je Dragana Cvijic sa šest golova, dok je reprezentaciju Slovačke do trijumfa predvodila Lidija Jakubišova sa osam.