Slavila Muzaferija

December 15, 2016, 7:50 am

Elvedina Muzaferija iz BiH i Janis Proios iz Grčke pobjednici su prva dva slaloma koja su vožena na Ravnoj planini na Palama u sklopu međunarodnog takmičenja u alpskom skijanju pod nazivom FIS kup “Ravna planina” i FIS kup “Majnex”.

U konkurenciji skijašica na sjajno pripremljenoj stazi sa vještačkim snijegom najbolje se snašla bh. skijašica. Muzaferija je dvije slalom trke završila u vremenu 1.36.64, što je za dvije sekunde bilo brže od Sofije Rali iz Grčke. Treće mjesto pripalo je još jednoj bh. skijašici Žani Novaković (1.38.35).

Od bh. takmičarki trku su još završile Sara Šišić (15), Dajana Dijaković (16) i Emina Husić.

Maja Tadić nije uspjela izboriti drugu vožnju. Kod skijaša, Janis Proios je bio najbrži.

Grk je slavio u vremenu 1.29.51, a odmah iza njega sa 18 stotinki zaostatka je završio Matevž Rupnik iz Slovenije, dok je njegov sunarodnjak Žan Kralj završio na trećoj poziciji (1.30.02). Pored njih još pet Slovenaca se našlo među 10 najboljih, dok je četvrto mjesto zauzeo Marko Stevović iz Srbije (1.30.19).

Najbolji plasman od bh. skijaša je ostvario Marko Šljivić zauzevši 12. mjesto.

Trku je završio s vremenom 1.31.15. Odmah iza njega se našao Eman Emrić (1.31.71).

Paljanin Strahinja Stanišić, reprezentativac Srbije, završio je na 11. poziciji (1.31.08).

Takmičenje će biti nastavljeno u četvrtak i petak, a na njemu se mogu ostvariti norme za Olimpijadu u Pjong Čangu 2018. godine.

Organizator Skijaški savez BiH i tehnički organizator Smučarski klub Pale zaslužuju sve pohvale s obzirom na to da su obezbijedili odličnu stazu na Ravnoj planini, na kojoj su vožene prve FIS trke uprkos nepovoljnim vremenskim uslovima.

Učešće na ovom međunarodnom takmičenju je uzelo više od 100 skijaša i skijašica iz 16 zemalja.