Skener: Slabosti ’Orlova’ pod jarkim svetlom

August 9, 2016, 10:23 am

Nedovoljno čvrsto, bez adekvatne komunikacije u odbrani i pravih akcija u napadu, bolje nije moglo ni da se očekuje, a posebno je gorak ukus zbog poslednja dva minuta u kojima smo dozvolili sebi da budemo ’pregaženi’ – poraz od Australije 95:80.

’Orlovi’ su svoj identitet gradili na odbrani, a sada je ona pucala gde je stigla – u reketu je vladala promaja, pa su Australijanci prečesto i prelako šetali do koša ili poentirali iz pika i alej-upovima. Kasnili smo na preuzimanjima, protivnički bekovi pravili su dobre ’katove’ i koristili dodavanja centara (Bogut je imao šest asistencija), a i strana pomoći neretko je bila mlaka i neodlučna, videlo se i tom aspektu da nedostaje skočnosti i atleticizima, kao i da je izostanak Bjelice teško nadoknadiv.

Uz to, bez potcenjivanja Metjua Delavedove, ali na ovoj utakmici dozvoljeno mu je previše prostora, tako da je ličio na svog saigrača iz Kavalirsa Kajrija Irvinga.

Od starta su Australijanci krenuli ’u meso’ – znalo se da je to njihov stil igre, ali nismo odgovorili na identičan način. Imali smo problema sa organizacijom napada (Kalinić je tri puta preveo loptu u prvoj četvrtini jer bekovi nisu mogli da dođu do lopte), pa je selektor Đorđević zaigrao sa Teodosićem, Jovićem i Nedovićem u postavi.