Siner bez velike muke do osmine finala u Madridu

April 30, 2024, 7:28 am

Prvi nosilac na mastersu u Madridu Janik Siner plasirao se u osminu finala.

Siner je do osmine finala došao pobjedom protiv Pavela Kotova u dva seta. Meč je trajao sat i 39 minuta, Siner je slavio rezultatom 6:2, 7:5 i za mjesto u četvrtfinalu će igrati protiv pobjednika u posljednjem meču dana Koboli – Hačanov.

Čak šest brejkova smo vidjeli u prvom setu, četiri je napravio Siner.

Kotov je prvi došao do brejka u drugom setu i poveo je 3:1, imao je čak i set loptu u devetom gemu.

Kada je preživio taj gem, Siner je u nastavku napravio brejk, vratio se u set i u 12. gemu napravio još jedan brejk koji mu je donio i pobjedu. Ali, nije Kotov otišao bez borbe – spasio je tri meč lopte prije nego što je na kraju morao da prizna poraz, piše Sport klub.

Mjesto u osmini finala u ponedjeljak su izborili i Danil Medvedev, Feliks Ože-Alijasim, Rafael Nadal, Jirži Lehečka, Aleksander Bublik i Kasper Rud.