Senzacionalna pobjeda Japana nad Španijom poslala Njemačku kući

December 1, 2022, 9:15 pm

Fudbaleri Njemačke pobijedili su Kostariku 4:2 u posljednjem kolu grupe E Svjetskog prvenstva u Kataru.

Iako su pobijedili, Nijemci nisu uspjeli da se plasiraju dalje jer je u drugom meču grupe E Japan pobijedio Španiju i prošao dalje kao prvoplasirana ekipa.

Njemačka je do vođstva došla u 10. minuti. Raum je sjajno prošao sa strane i centrirao a Gnabri je postigao lijep gol glavom.

Kostarika je do izjednačenja došla u 58. minuti. Baston je pucao, Nojer odbranio ali samo do Tehede koji je pospremio loptu u mrežu Njemačke.

Njemačka je imala sjajnu šansu u 62. minuti da ponovo povede, Ridiger je šutao ali je stativa spasila Navasov gol.

Samo par minuta kasnije, stativa je opet sačuvala gol Kostarike nakon šuta Musijale.

Kao što uvijek bude, ko ne dadne gol kasnije ga primi.

To se i desilo u 70. minuti kada je za preokret Kostarike pogodio Vargas.

Samo tri minute kasnije, Njemačka je uspjela da izjednači golom Haverca.

Isti igrač pogodio je za 3:2 u 85. minuti i preokret Njemačke.

Za konačnih 4:2 pogodio je Filkrug u 90. minuti.

Večerašnji meč Njemačke i Kostarike specifičan je po tome što je prvi put u istoriji meč na svjetskom prvenstvu sudila žena, a to je večeras za rukom pošlo Stefani Frapart.

U drugom meču grupe E,  Japan je napravio senzaciju i pobijedio Španiju 2:1.

Morata je pogodio za vođstvo Španije u 12. minuti.

Japancima je izjednačenje donio Doan na samom startu drugog poluvremena. Igrala se 48. minuta.

Šok za Španiju uslijedio je samo pet minuta kasnije. U 53. minuti Tanaka je pogodio i donio preokret svojoj ekipi.

Japan je ovom pobjedom završio na prvom mjestu sa šest bodova, dok je Španija druga sa četiri boda, isto koliko ima i trećeplasirana Njemačka, ali sa boljom gol razlikom.

Španija će snage u osmini finala odmjeriti sa Marokom, dok će Japan na megdan Hrvatskoj.