Saudijska Arabija i Južna Koreja plasirale se u Rusiju

September 6, 2017, 7:51 am

Nakon Rusije, koja je domaćin, Brazila, Irana, Japana, Meksika i Belgije, na Svjetsko prvenstvo 2018. godine plasirale su se Južna Koreja i Saudijska Arabija.

Korejci su u Taškentu odigrali 0:0 s Uzbekistanom i tako zadržali drugo mjesto ispred Sirije, koja će igrati plej-of azijskih kvalifikacija. Pobjednik tog susreta igra s četvrtoplasiranom reprezentacijom CONCACAF-a.

Saudijska Arabija je nastup u Rusiji osigurala velikom pobjedom protiv Japana u Rijadu. Jedini gol na utakmici zabio je Al Muvalad u 63. minutu. Japanci su bili puno bolji tim, dvaput su im loptu izbijali s crte, ali ekipa Vahida Halilhodžića nije uspjela zabiti.

Saudijcima su jako pomogli i Australci koji su ranije danas pobijedili Tajland samo 2:1. Da su zabili dva pogotka više, zbog bolje gol razlike bi oni bili drugi. Ali, Australci su za pobjedu zabili tek u 86. minutu.