Sarajevo večeras igra revanš protiv Seltika

July 17, 2019, 6:39 am

“Seltik park” večeras će biti poprište revanš susreta prvog pretkola Lige šampiona između škotskog šampiona Seltika i bh. prvaka Sarajeva.

Nakon prvih 90 minuta na “Koševu”, gdje su Škoti slavili 3:1, iz tabora bordo tima poručuju da će dati sve od sebe da odigraju još jednu kvalitetnu utakmicu protiv velikog rivala.

Pred izabranicima Husrefa Musemića je još jedan veliki evropski ispit. Na “Koševu” su svjesni da je prolaz u drugu rundu kvalifikacija Lige šampiona nemoguća misija, ali isto tako vjeruju da mogu odigrati približno dobro kao u prvom meču, posebno u prvom poluvremenu, kada su bili ravnopravan takmac protiv favorizovanog protivnika.

“Idemo se nadigravati. Ipak želimo osvjetlati obraz i kluba i države. Ovakve utakmice su motiv za nas mlade igrače”, rekao je mladi golman bh. prvaka Vladan Kovačević.

Inače, Musemić će imati na raspolaganju sve igrače kao iz prvog susreta, s tim da je najavio da bi moglo doći do određenih promjena u početnoj postavi. Ono što je jasno jeste da bordo tim mora greške svesti na minimum, biti skoncentrisan tokom cijelog meča, jer kvalitetni protivnici kao što je Seltik kažnjavaju i najmanje pogreške, što se najbolje moglo vidjeti prije sedam dana.

S druge strane, iako imaju veliku prednost nakon prve utakmice, u Seltiku ne žele prepustiti ništa slučaju. Najavljuju da neće potcijeniti protivnika te da će učiniti sve da što brže riješe pitanje pobjednika.

“Bili smo oduševljeni kako je bilo u Sarajevu. U prvih 20 minuta bili smo frustruirani zbog primljenog gola, a onda je naša reakcija bila briljantna. Ipak, ništa nije gotovo. Moraćemo i na svom terenu biti na vrhuncu kako bismo sigurno prošli u narednu rundu. Biće ovo prva utakmica ove sezone na ‘Seltik parku’ i nadam se da ćemo biti pravi”, poručio je prvotimac Seltika Rajan Kristi.

Utakmica između Seltika i Sarajeva igra se u srijedu s početkom u 20.45 uz direktan prenos na Arena sportu.

Inače, večeras se igra još devet susreta prve runde elitnog takmičenja.