Rukometaši Borca u četvrtfinalu Čelendž kupa

February 17, 2019, 11:12 am

Rukometaši banjalučkog Borac M:tela plasirali su se u četvrtfinale Čelendž kupa pošto su u dvomeču bili bolji od litvanske Šviese.

Večeras su pred oko 2.000 gledalaca u svom “Boriku” slavili sa 23:22.

Rukometaši Borca su bolje počeli utakmicu, poveli su sa 5:1, ali su gosti u nastavku uspjeli da priđu na gol zaostatka.

Bilo je u 25. minutu 10:9 za banjalučki tim, koji nije dozvolio rivalu da preokrene rezultat u prvom poluvremenu.

Jedan od najzaslužnijih za vođstvo od 14:11 nakon 30 minuta bio je golman Bojan Ljubišić.

Šviesa je u drugom poluvremenu u nekoliko navrata stigla do izjednačenja, ali je to bilo sve što su uradili.

Najefikasniji u banjalučkom timu bili su Dejan Unčanin i Stefan Miljković sa po četiri gola, a po tri su dali Đorđe Ćelići Miloš Nježić. Kod Šviese najefikasniji je bio Valdas Drabavičijus sa osam golova.

“Moram da se zahvalim publici, dugo nije bila ovako puna dvorana. Nismo odigrali kao u Litvaniji, ali smo zbog publike pobijedili”, rekao je nakon utakmice golman Bojan Ljubišić.

Borac je u prvoj utakmici u Litvaniji slavio rezultatom 29:16.