Remi Srbije sa SAD, superligaši položili test

January 30, 2017, 8:20 am
Fudbaleri Srbije remizirali su sa selekcijom SAD 0:0, u prijateljskom meču pred više od 20.000 gledalaca u San Dijegu.
Selektor Slavoljub Muslin je u Kaliforniji drugi put u svega nekoliko mjeseci testirao igrače iz Superlige Srbije, koji su odigrali vrlo solidno protiv tima Brusa Arine koji je takođe imao samo momke iz MLS lige.

Domaćin je kontrolisao meč u prvih sat vremena igre, većina napada je išla preko Saše Klještana i jubilarca Džozija Altidora, ali osim povremenih prijetnji golman Srbije Manojlović nije imao previše posla na golu.

“Orlovi” preuzimaju kontrolu u posljednjih 20-ak minuta, vrlo je opasan po desnom boku bio Ćirković, nekoliko puta su se srpski igrači našli u solidnoj situaciji u kaznenom prostoru Amerikanaca, ali je Rimando dobro intervenisao u tim trenucima.

Najbolju šansu je u 89. minutu propustio Lazar Јovanović, koji je poslije odlične kontre šutirao pravo u golmana SAD iskosa sa lijeve strane.

Sljedeći meč Srbija igra 24. marta, “Orlovi” gostuju Gruziji u nastavku kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018.